Przyjechał z Czernikowa do Torunia pod wpływem narkotyków. Co mu grozi?

112 Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk, zdjęcie ilustracyjne

33-latek z gminy Czernikowo wpadł w Toruniu. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna prowadził pojazd po użyciu narkotyków.

Do zatrzymania 33-latka z gminy Czernikowo doszło na początku minionego tygodnia na ul. Rabiańskiej w Toruniu. Opla, którym się poruszał, do kontroli zatrzymali policjanci z drogówki.

REKLAMA

– Stan kierowcy wzbudził podejrzenia policjantów – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Probierz na zawartość alkoholu w organizmie wykazał wynik 0,00 promila. Zachowanie mężczyzny jednak nadal niepokoiło funkcjonariuszy toruńskiej drogówki. Poddali go więc badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Okazało się, że urządzenie pokazało wynik pozytywny. Od kierowcy pobrano więc krew do dalszych badań.

Policjanci zabezpieczyli prawo jazdy 33-latka. Wraz z materiałami z tego postępowania trafią one do sądu. Jeżeli dokładne badania potwierdzą, że stężenie narkotyku było tak duże, że mogło mieć wpływ na percepcję pod czas prowadzenia pojazdu, kierowcy może grozić utrata uprawnień do kierowania pojazdami i do dwóch lat więzienia.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *