Przyjazna szkoła czeka na ciebie!

Box2 Lubicz Wiadomości

Chcesz rozwijać swoje zainteresowania i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? To ostatni dzwonek, by zapisać się na zajęcia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

Człowiek uczy się całe życie. W myśl tego hasła Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie od ponad 70 lat pomaga tym, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Coś dla siebie znajdzie tu zarówno młodzież, jak i dorośli. A wszystko to przy wykorzystaniu bogatego i nowoczesnego wyposażenia.

REKLAMA

CKU w Gronowie oferuje profesjonalne kształcenie pod kątem zawodowym. To jednak nie tylko zdobycie zawodu, ale również podniesienie swoich kompetencji w szeregu dziedzin, które są nauczane w Zespole Szkół. Choć nabór dla młodzieży już się zakończył, to dorośli wciąż jeszcze mają szansę na zapisanie się na zajęcia. Lepsze wykształcenie to większe możliwości. Właśnie w tym pomóc ma ukończenie Liceum Ogólnokształcącego czy też licznych kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Wachlarz możliwości oferowany przez CKU jest bardzo szeroki.

– Prowadzimy kwalifikacyjne kursy zawodowe, które dają zawód. Może to być technik usług kosmetycznych, administracji, pojazdów samochodowych, rolnik oraz opiekun medyczny. To doskonałe miejsce, by uzupełnić swoje wykształcenie – przekonuje Anita Murawska-Czapla, wicedyrektor CKU w Gronowie.

W bezpłatnej ofercie dla dorosłych znajdziemy szkołę policealną, w której nauka trwa od roku do dwóch lat. Do zapisania się nie jest wymagana matura, dlatego jest to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Swoje kompetencje można podnieść również w ramach Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. W tym roku absolwenci ZSZ lub Branżowej Szkoły I Stopnia mają ostatnią szansę na nabór na dwuletni cykl zajęć (od przyszłego roku taka nauka potrwa dla nich trzy lata). Zapraszamy absolwentów szkoły podstawowej lub gimnazjum do czteroletniego LO. Oprócz tego zapisać się można na szereg kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Po ich ukończeniu możemy nabyć umiejętności w branżach takich jak technik informatyk, technik rolnik, technik ekonomista czy technik transportu drogowego.

Zespół Szkół CKU w Gronowie uwagę zwraca jednak nie tylko na potrzeby dorosłych. Również młodzież znajdzie tu wiele możliwości, by się rozwijać. Czteroletnie Liceum Ogólnokształcące ukierunkowuje uczniów w ramach konkretnych dziedzin. Znajduje się tu klasa o charakterze paramilitarnym, gdzie zdobędziemy praktyczną wiedzę. Jest to również dobre przygotowanie do pracy w służbach mundurowych. W klasie ukierunkowanej na psychoedukację można nauczyć się radzenia sobie z emocjami i rozwinąć zdolności interpersonalne. Z kolei klasa kosmetyczna zaopatrzy nas w wiedzę ogólną, ale i specjalistyczną z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej.

Do tych, którzy wolą kierunki techniczne, skierowana jest oferta Technikum w Gronowie. Tutaj młodzież może kształcić się m.in. w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych czy technik informatyk. Natomiast w ramach Branżowej Szkoły I Stopnia zdobędziemy kwalifikacje w zawodach takich jak: mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych bądź kucharz. Gronowskie CKU realizuje również wiele projektów unijnych, pomagających w kształceniu.

– Prowadzimy dużo projektów dla młodzieży. Uczniowie chodzą do pracodawców i na miesięczne, wakacyjne staże. Daje im to kolejne uprawnienia. Oprócz tego, że zdobywają zawód, to również dodatkowe kwalifikacje zawodowe – dodaje Anita Murawska-Czapla.

Chęć zdobywania nowej wiedzy i poszerzania swoich horyzontów to wartościowe cechy w kontekście sukcesów prywatnych i zawodowych. Zawsze jest dobra pora na rozwijanie swoich zdolności. Korzystając z oferty CKU w Gronowie, dajemy sobie większe szanse w konkurowaniu na rynku pracy. Dodatkowe kwalifikacje mogą dać również większą pewność siebie i świadomość swojej wartości w zabieganiu o względy pracodawców. Umożliwiają to przyszłościowe kierunki nauczania.

– Zależy nam na tym, żeby uczniowie nie bali się nauki, nieważne w jakim są wieku – podkreśla Anita Murawska-Czapla. – Zawsze mówimy, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Naukę, którą CKU w Gronowie przekazuje nie tylko w dużych ilościach, ale i kompetentnie. Jest to możliwe w dużej mierze dzięki bogatemu zapleczu infrastrukturalnemu. Baza szkoły to obszernie wyposażone pracownie do nauki. Wśród nich m.in. sale informatyczne, kuchnia i pracownie: gastronomiczna, hotelarska, konsumencka, kosmetyczna, zawodów medycznych, eksploatacji pojazdów rolniczych, elektrotechniki i elektroniki samochodowej, diagnostyki, obsługi i kontroli pojazdów rolniczych, a także hala pojazdów, hala maszyn rolniczych i wiele innych. Wszystkie sale wyposażone są w projektory multimedialne z komputerem, wykorzystywane są również tablice interaktywne. Szkoła posiada ponadto wyposażoną w nowoczesną aparaturę pomiarowo-diagnostyczną Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz place manewrowe do nauki jazdy samochodem, a także kombajnem zbożowym i ciągnikiem. Dodatkowo, do dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura sportowa, w tym sala gimnastyczna z siłownią i Orlik. Skorzystać można również z bezpłatnego internatu, który pomieścić może nawet 180 osób.

Wszystkie te elementy składają się na doskonałe połączenie teorii oraz praktyki, dające nam nie tylko zawód na papierze, ale i realne umiejętności, które można będzie wykorzystywać na co dzień. Panująca w placówce atmosfera sprzyja zdobywaniu nowych kwalifikacji. Uzyskując zawód w CKU w Gronowie, na pewno się nie zawiedziemy. Nauczanie jest profesjonalne i daje wiele możliwości, odbywając się w komfortowych warunkach – w myśl motta “Przyjdź – przyjazna szkoła czeka na ciebie!”. Wnioski do Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe można składać do 18 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *