Przy ZOZ Łysomice powstanie gabinet rehabilitacji

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. Pixabay

Zakład Opieki Zdrowotnej w Łysomicach sukcesywnie poszerza swoją ofertę usług medycznych. Od początku stycznia działalność w tym miejscu rozpocznie gabinet rehabilitacji ReMeDical. Skorzystać z zabiegów będą mogli seniorzy, osoby dorosłe i dzieci – także na NFZ.

Mieszkańcy gminy Łysomice mogą być pewni, że ich zdrowie zostanie przekazane w dobre ręce. 

REKLAMA

– Pojawienie się w ośrodku zdrowia rehabilitacji, której do tej pory nie było, to perełka tej inwestycji – podkreśla dr Tomasz Włodarski, kierownik Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łysomicach.

Oferta gabinetu rehabilitacji kierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, a także sportowców, pacjentów ortopedycznych, neurologicznych i kardiologicznych oraz do kobiet w ciąży.

– Każdy może do nas zawitać, lubimy wyzwania – zachęca Monika Rytlewska, fizjoterapeutka. – Jesteśmy doświadczoną ekipą fizjoterapeutów, posiadamy liczne kursy i szkolenia. Wyróżnia nas chęć ciągłego rozwoju i niesienia pomocy. Można nam zaufać.

Rehabilitacja prowadzona jest zarówno na miejscu, jak i w domach pacjentów. Do ReMeDical będzie można udać się także ze skierowaniem NFZ i skorzystać z refundacji. W gabinecie można wykonywać zabiegi fizykalne, takie jak elektroterapia, laser, ultradźwięki, pole magnetyczne i lampa sollux. W ofercie znajduje się także kinezyterapia, czyli takie zabiegi, jak rehabilitacja klasyczna, ćwiczenia indywidualne oraz grupowe, ćwiczenia rehabilitacyjne w kabinie UGUL, integracja strukturalna czy taping, czyli plastrowanie. Do tego terapia manualna, metodą PNF, NDT-Bobath, powięzi, przeciwobrzękowa oraz czaszkowo-krzyżowa. Mieszkańcy będą mogli zdecydować się poza tym na masaż pneumatyczny boa, leczniczy, głęboki, powięziowy, limfatyczny, klasyczny i segmentarny, sportowy, punktowy, a także relaksacyjny.

– Pomimo ciężkich czasów, jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do otwarcia nowego gabinetu. Nasze społeczeństwo coraz bardziej świadomie podchodzi do tematu rehabilitacji. Coraz więcej osób rozumie, że ruch to zdrowie. My też chcemy promować to hasło – mówi Monika Rytlewska.

Gabinet rehabilitacji ruszy na początku stycznia i będzie czynny od poniedziałku do piątku, prawdopodobnie w godzinach otwarcia ZOZ Łysomice, czyli od godz. 8.00 do 20.00. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *