Przez powiat przebiegnie gazociąg. Będą spotkania konsultacyjne dla mieszkańców [HARMONOGRAM]

Box2 Gmina Chełmża Lubicz Łysomice Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. ilustracyjne/pixabay

Przez powiat toruński przebiegać ma nowy gazociąg Gustorzyn – Gardeja. W związku z jego budową, odbywać się będą konsultacje społeczne z mieszkańcami. Gdzie i kiedy odbędą się konsultacje dla gmin powiatu?

Planowany gazociąg Gustorzyn – Gardeja ma mieć łącznie około 128 km i średnicę 1 m. Przebiegał będzie przez 17 gmin województwa kujawsko-pomorskiego: Brześć Kujawski, Lubanie Waganiec, Raciążek, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Wielka Nieszawka, Lubicz, Łysomice, Chełmża, Lisewo, Płużnica, Radzyń Chełmiński, Grudziądz, Gruta, Rogóźno i Toruń. Gazociąg ma poprawić przepustowość polskiego systemu przesyłowego. Będzie dawał możliwość odbioru gazu z planowanego w rejonie Zatoki Gdańskiej terminalu FSRU.

REKLAMA

W sprawie budowy gazociągu odbywać się będą konsultacje z mieszkańcami poszczególnych gmin. W ich trakcie przedstawione będą informacje m.in. na temat trasy, zakresu i harmonogramu projektu. Mieszkańcy będą mogli też zgłaszać swoje uwagi i wnioski. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań dla gmin powiatu toruńskiego:

  • gminy Chełmża i Łysomice – 30.09, świetlica wiejska w Dźwierznie
  • gminy Lubicz i Wielka Nieszawka oraz Toruń – 7.10, świetlica szkolna w Grębocinie

Spotkania konsultacyjne odbywać się będą w godz. 9:00 – 17:00.

Na konsultacje zaprasza operator gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *