Przetarg na przewozy kolejowe w regionie ogłoszony. Kontrakty do 2030 roku

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Urząd Marszałkowski w miniony piątek ogłosił postępowanie przetargowe, które wyłoni operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich na kolejne 9 lat. Co to oznacza dla pasażerów?

Samorząd województwa ma zamiar stworzyć siatkę połączeń kolejowych dostosowaną do potrzeb pasażerów. W planach jest m.in. zwiększenie liczby obsługiwanych linii, tym samym eliminując zjawisko wykluczenia komunikacyjnego. Nowa sieć połączeń ma przede wszystkim zachęcać pasażerów do wybierania kolei jako środka transportu.

REKLAMA

Postępowanie przetargowe 17 września zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego. Kontrakty z wykonawcami zawierane będą aż na 9 lat – od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030. Ich łączna wartość sięgnie blisko 1 mld zł.

Tak złożony przetarg trzeba było odpowiednio przygotować. Dlatego wcześniej samorząd przeprowadził konsultacje rynkowe, które pozwalały na weryfikację wstępnych założeń. To nieco wydłużyło przygotowania, ale w przetarg w końcu doczekał się ogłoszenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *