Przegląd Chórów Senioralnych w Obrowie za nami

Obrowo Wiadomości
Fot. nadesłane

– To było spotkanie ludzi ze wspaniałą pasją – mówi Grzegorz Filut, organizator 4. edycji Przeglądu Chórów Senioralnych w Obrowie. Wydarzenie odbyło się w sobotę 5 października w sali sportowej tutejszej Szkoły Podstawowej.

Udział w przeglądzie wzięło 17 zespołów z całego województwa. Na scenie pojawili się zarówno gospodarze – Klub Seniora „Sami Swoi”, grupy z gminy Obrowo, Czernikowo, Lubicz, Lipno, Wielka Nieszawka, a nawet goście z powiatu inowrocławskiego.

REKLAMA

– Artyści zaprezentowali szeroki wachlarz repertuaru – od muzyki ludowej po muzykę pop, a nawet disco polo – relacjonuje Grzegorz Filut. – Z rozkoszą także słuchaliśmy muzyki poważnej.

Profesjonalne przygotowanie artystów do przeglądu widać było także w ich charakterystycznych strojach.

– Wielu uczestników ubrało się w stroje ludowe – dodaje Grzegorz Filut. – Dzięki takim spotkaniom promujemy sztukę na wielu płaszczyznach. Seniorzy przykładają do tego dużo uwagi. To wiele dla nich znaczy.

Na pamiątkę udziału w 4. Przeglądzie Chórów Senioralnych każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie.

Podsumowania występów dokonał ks. Tadeusz Lewandowski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obrowie. Przypomniał także o zmarłej niedawno mamie jednej z członkiń Klubu Seniora „Sami Swoi”. W jednym ze swoich wierszy wspominała ona muzyków – seniorów.

W trakcie wydarzenia zaprezentowała się także sekcja rękodzielnictwa obrowskiego Klubu prowadzona pod kierunkiem Elżbiety Walczewskiej.

– Spotykamy się w Obrowie po raz kolejny i ponownie żegnamy się z wielkim uśmiechem – podsumowuje Grzegorz Filut. – Tak pięknego wydarzenia nie byłoby, gdyby nie wsparcie Urzędu Gminy Obrowo i wójta Andrzeja Wieczyńskiego. Pomoc i serce okazali nam także ksiądz proboszcz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Obrowie Przemysław Piotrowski. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku na nasz mały jubileusz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *