Przedszkole w Czernikowie będzie otwarte. Gmina doposaży placówkę w środki ochrony osobistej

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Publiczne Przedszkole w Czernikowie zostanie ponownie otwarte w przyszły poniedziałek, czyli 11 maja. W chwili obecnej przygotowywany jest regulamin funkcjonowania placówki w związku z panującą sytuacji epidemiologiczną.

Opracowywany regulamin będzie opierał się na wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, a także na zaleceniach powiatowych służb sanitarnych. Wszystkie rygory, do których zobowiązują odgórne zasady, zostaną zachowane.

REKLAMA

Dyrektorzy otrzymają od gminy, zarówno dla dzieci jak i dla personelu, maseczki, przyłbice, płyn dezynfekujący, termometry i wszystkie środki, które są niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa – informuje Tomasz Krasicki, wójt gminy Czernikowo.

Zainteresowanie rodziców posyłaniem dzieci do ponownie otwartych placówek nie było duże w gminie Czernikowo. Przeprowadzona analiza wykazała, że zainteresowanie takie w odniesieniu do Publicznego Przedszkola w Czernikowie kształtuje się na poziomie zaledwie 15 proc.

Na 125 dzieci, uczęszczających do przedszkola publicznego, tylko 19 dzieci wróci do placówki, zgodnie z deklaracjami rodziców – mówi Tomasz Krasicki.

W przypadku oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ten procent jest nieco niższy i wynosi ok. 5 proc.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *