Przedszkolaki z “Jelonka” doczekały się św. Mikołaja

Box2 Łysomice Wiadomości
Tak dzieci z przedszkola "Jelonek" świętowały mikołajki. Fot. nadesłane

Najmłodsi mieszkańcy gminy Łysomice z niecierpliwością wyczekiwali przyjścia św. Mikołaja. Nie zawiódł ich on i w tym roku. Każde dziecko dostało prezent. Drobne upominki dla wychowanków placówki przekazał także Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Przedszkole Publiczne „Jelonek” w Papowie Toruńskim każdego roku z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia organizuje kilka tematycznych wydarzeń. Pierwszym z nich jest świętowanie mikołajek. Wszystkie dzieci i opiekunowie przychodzą w tym dniu do przedszkola ubrani na czerwono. To znak, że czeka ich coś wyjątkowego. Przedszkolaki czekają na ten dzień z niecierpliwością, wypatrując św. Mikołaja w oknie.

REKLAMA

– Staramy się robić wszystko, aby dzieci nie odczuły mocno ograniczeń związanych z epidemią. Mikołaj w tym roku nie zapomniał o naszych przedszkolakach i wszystkie dzieci w poniedziałek 7 grudnia obdarował prezentami – opowiada Joanna Wojtulska, dyrektorka przedszkola „Jelonek”.

Wychowawcy każdej z przedszkolnych grup zorganizowali gry i zabawy, związane z tematyką świąt. 

– Dzieci bawiły się do piosenek o św. Mikołaju, przygotowywały prace plastyczne, nawiązujące do świąt, układały mikołajkowe puzzle, a nawet bujały pluszowego św. Mikołaja w chuście animacyjnej – wymienia Joanna Wojtulska. – Dużą niespodzianką dla dzieci były także upominki od wójta gminy Łysomice Piotra Kowala. 

To jednak był dopiero początek świątecznych atrakcji dla najmłodszych. Nauczyciele, jak co roku, przez cały okres przedświąteczny opowiadali dzieciom o świątecznych tradycjach. Przygotowali dla nich także wyjątkową niespodziankę.

– Nauczyciele nagrali dla dzieci słuchowisko i świąteczną piosenkę, które maluchy dostały w prezencie pod choinkę – wspomina Joanna Wojtulska. – Przedszkolaki były zachwycone, wszystkim bardzo się podobało.

Co roku w przedszkolu organizowane były uroczyste jasełka, na które zapraszano rodziców, radnych i włodarzy gminy. Niestety, tym razem tego rodzaju świętowanie nie było możliwe z powodu obostrzeń epidemicznych. Przedszkolaki przygotowały jednak przedstawienie jasełkowe. Zostało one nagrane i w takiej formie przekazane rodzicom.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *