Przedszkola, żłobki, instytucje kultury i obiekty sportowe w Chełmnie zamknięte do 17 maja

Box1 Powiat chełmiński Wiadomości
Decyzja została podjęta wspólnie przez sztab kryzysowy Urzędu Miasta Chełmna i dyrektorów placówek niepublicznych i instytucji kultury. Fot. Łukasz Piecyk

Miejskie Przedszkole “Tęczowy Zakątek” w Chełmnie będzie jeszcze musiało poczekać na przyjęcie najmłodszych mieszkańców. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w powiecie, burmistrz Artur Mikiewicz zdecydował o podtrzymaniu zamknięcia placówki.

Decyzja została podjęta 30 kwietnia po konferencji z wojewodą kujawsko-pomorskim i Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Biorąc pod uwagę zwiększoną liczbę zakażeń w powiecie chełmińskim, przedszkola i żłobki w Chełmnie nie zostaną ponownie otwarte. Chodzi nie tylko o Miejskie Przedszkole “Tęczowy Zakątek”, ale także przedszkola i żłobki niepubliczne. To wspólna decyzja sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Chełmna i dyrektorów placówek niepublicznych. Zamknięcie zostanie podtrzymane do 17 maja.

REKLAMA

Szczególnie trudna sytuacja w mieście zmusza nas, abyśmy jeszcze bardziej niż w ostatnim czasie zatroszczyli się o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich – wyjaśnia Artur Mikiewicz, burmistrz miasta Chełmna.

Sztab kryzysowy i dyrektorzy instytucji kultury zdecydowali także, że Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Miejska Biblioteka Publiczna i miejskie obiekty sportowe również pozostaną zamknięte do 17 maja. Decyzje zostały podjęte w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Włodarze przy tej okazji raz jeszcze zaapelowali o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad higieny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *