Przed Urzędem Marszałkowskim stanie choinka. Drzewko już wybrane

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wybieranie choinki w Raciniewie, fot. Andrzej Goiński UMWKP

W piątek 3 grudnia marszałek Piotr Całbecki wybrał się do lasu pod Raciniewem w powiecie chełmińskim, by wybrać świerk, który jak co roku stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W wyborze drzewka marszałkowi pomagały dzieci ze szkół w gminie Unisław.

Wybór choinki to początek przygotowań do nadchodzących świąt. Dzieci towarzyszące marszałkowi to uczniowie Szkół Podstawowych w Kokocku i Grzybnie, Zespołu Szkół w Unisławiu i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brukach Unisławskich. Dzieci wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez rzecznik prasową Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Honoratę Galczewską. Wybrany świerk do Torunia trafi w poniedziałek.

REKLAMA

– Choinka kojarzy się z magiczną aurą, rodzinnym ciepłem i spotkaniami z najbliższymi. Przygotujmy się do nadchodzących świąt szczerze, pozytywnie nastawiając do drugiego człowieka. Nie zapominajmy, że ten czas ma tylko wtedy sens, gdy ludzie się spotkają się – jeśli nie fizycznie to duchowo, wybaczą sobie. Wtedy te święta będą lśnić prawdziwym blaskiem, uzewnętrzniając to, co jest w naszych sercach – mówił marszałek Piotr Całbecki.

– W czasie świąt najpiękniejsza choinka z Raciniewa stanie przed Urzędem Marszałkowskim. W naszym lesie świerk jest gatunkiem pomocniczym, bo składem docelowym, który ma tu występować jest brzoza. Leśnicy starają się, aby lasy były coraz piękniejsze, dlatego w miejsce każdego wyciętego drzewka posadzimy nawet dziesięć następnych. Zależy nam na mocnym drzewostanie w przyszłości, dlatego konieczne jest usuwanie innych drzew w cięciach pielęgnacyjnych – wyjaśnił nadleśniczy Nadleśnictwa Toruń Bogusław Kashyna.

Świerk pospolity przed Urzędem Marszałkowskim rozbłyśnie 18 grudnia. Przed Urzędem Marszałkowskim stanie także bożonarodzeniowa szopka, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *