Przed nami wyborcza dogrywka w Czernikowie i Wielkiej Nieszawce

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Samorządowe wybory uzupełniające odbędą się w naszym powiecie w dwóch gminach: w Czernikowie i Wielkiej Nieszawce

Do Rady Gminy Czernikowo (okręg nr 5) oraz do Rady Gminy Wielka Nieszawka (okręg nr 9) mogą się jeszcze zgłaszać kandydaci. Termin rejestracji kandydatur upływa 6 stycznia. Dzień wyborów wyznaczono na 10 lutego 2019.

REKLAMA

– Na razie nie mamy kandydatów – mówi wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki. – Wiemy jedynie, że zgłosiły się trzy komitety wyborcze, więc najprawdopodobniej o mandat ubiegać się będą trzy osoby. Do 6 stycznia jest termin składania kandydatur do komisji terytorialnych i wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej.

Skąd wolny mandat w czernikowskiej radzie? Wziął się stąd, że do rady został wybrany nowy wójt. Mandat Krasickiego został wygaszony, gdy objął stanowisko gospodarza gminy. I to w jego macierzystym okręgu odbędą się wybory uzupełniające.

Analogiczna sytuacja ma miejsce w gminie Wielka Nieszawka. Tutaj również powstał wakat po tym, jak wójtem został Krzysztof Czarnecki.

– Dwa komitety zgłoszą swoich kandydatów – mówi Iwona Głowacka, zastępca wójta gminy Wielka Nieszawka. – Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorz Dąbrowski oraz Komitet Wyborczy Wyborców Piotr Rumiński. Jednak kto na pewno będzie kandydował, dowiemy się do 6 stycznia. Kandydaci zostaną zweryfikowani przez gminną komisję, czy spełniają wszystkie wymogi formalne i wtedy odbędą się wybory. Każdy z kandydatów, aby się zarejestrować obowiązany jest zebrać 25 podpisów poparcia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *