Przed nami 4. edycja zawodów Roll&Run. Ruszyły zapisy!

Box2 Powiat chełmiński Sport
Fot. ilustracyjne / Łukasz Piecyk

Ruszyły zapisy do jednych z największych zawodów sportowych w regionie. W tym roku w Stolnie (powiat chełmiński) zmierzyć się będzie można w dwóch dwubojach, pierwszym trójboju, a także jeździe indywidualnej na czas rowerem. Roll & Run rusza 6 kwietnia.

Do udziału w sportowym festiwalu zaproszeni są zarówno młodzi, jak i dojrzali mieszkańcy regionu. Impreza, poza propagowaniem aktywnego trybu życia, ma na celu także integrację lokalnej społeczności. W jakich konkurencjach uczestnicy zmierzą się w tym roku?

REKLAMA

Biegacze oraz osoby, które staną na starcie w rolkach fitness, wyruszą w trasę na dystansie 5 km. Dla kategorii „rower czasówka” zaplanowano 15 km, a dla rolkarzy szybkich odcinek 20 km.

Na dystansie poszczególnych tras obowiązywać będzie limit czasowy: rolki fitness 30 minut, rolki szybkie 90 minut, a dla biegu 50 minut.

Uczestnicy mogą wziąć udział zarówno w jednej konkurencji, jak i kilku. By zostać zakwalifikowanym do dwu- lub trójboju, należy wcześniej zapisać się na wybraną dyscyplinę. Osoba, która zgłosi się oddzielnie na każdą konkurencję, będzie tylko klasyfikowana w danych rozgrywkach, nie zaś w dwuboju.

Podczas zawodów każdy uczestnik otrzyma numer startowy. W przypadku rywalizacji na rolkach sportowcy zobowiązani będą do posiadania kasków. Regulamin zabrania korzystania podczas wyścigu ze słuchawek.

Wpisowe w konkurencjach pojedynczych wynosi 35 zł (w przypadku wpłaty do 31 stycznia). W późniejszym czasie jest to odpowiednio 45 zł (do 28 lutego) oraz 59 zł (do 31 marca). W dniu zawodów opłata rejestracyjna wynosić będzie 100 zł.

W przypadku dwuboju – rolki szybkie + rower lub bieg + rower – opłata wynosi 55 zł (do 31 stycznia). W lutym zapłacimy 55 zł, w marcu 75 zł, w dniu zawodów zaś wpisowe to 150 zł.

W konkurencji open: biegowej i jazdy na rolkach szybkich nagrody trafią do trzech najszybszych kobiet oraz mężczyzn. W tych dyscyplinach nastąpi także podział ze względu na wiek.

W rolkach fitness, podobnie jak w dwuboju i jeździe rowerem na czas, będzie prowadzona klasyfikacja open kobiet i open mężczyzn.

Biuro zawodów zlokalizowane zostanie w Szkole Podstawowej w Stolnie. Szczegółowe informacje związane z godzinami rozpoczęcia poszczególnych konkurencji opublikowane zostaną na oficjalnej stronie zawodów i portalu Facebook najpóźniej 14 dni przed startem zawodów.

– Impreza każdego roku cieszy się dużą popularnością – podkreśla Krzysztof Skiera, organizator wydarzenia. – W ubiegłym roku w zawodach zarówno w Stolnie, jak i Bydgoszczy udział wzięło ponad 400 osób. Nie tylko propagujemy zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną, ale także integrujemy mieszkańców. To jest w tym „festiwalu” najważniejsze.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *