Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw. Znamy listę stypendystów

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Spotkanie z ubiegłorocznymi stypendystami, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Łącznie prawie 1,4 mln zł trafi w tym roku do stypendystów marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Stypendia przyznano łącznie 500 uczniom, w tym 350 uczniom techników oraz 150 uczniom szkół branżowych. Znamy listę stypendystów z Torunia i powiatu torunskiego.

Stypendia w wysokości od 200 do 500 zł wypłacane są co miesiąc przez 10 miesięcy. Łączna kwota przeznaczona na stypendia przez urząd marszałkowski to prawie 1,4 mln zł. Projekt stypendialny Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II realizowany jest w oparciu o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

REKLAMA

Pieniądze stypendyści mogą przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

– W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Pieniądze w ramach programu Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II trafiają zarówno do uczniów techników jak i szkół branżowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówi marszałek Piotr Całbecki.     

Listę stypendystów z Torunia znaleźć można tutaj. Z kolei lista stypendystów z powiatu toruńskiego dostępna jest tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.