Program teleopieki w Chełmży. MOPS rozpoczyna rekrutację

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. ilustracyjne/Pixabay

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży rozpoczyna rekrutację do Projektu “Kujawsko-Pomorska Teleopieka”. Pomoc sąsiedzka, wolontariat, czy bransoletki – to formy wsparcia, na jakie mogą liczyć mieszkańcy. Rekrutacja potrwa od 17 do 30 maja.

  • W ramach projektu z pomocy skorzysta 21 mieszkańców Chełmży. Zgłaszać się mogą osoby:
  • zamieszkujące na terenie miasta Chełmży;
  • potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
  • nieprzebywające w placówce opieki całodobowej.

Wypełnione dokumenty rekrutacyjne można złożyć osobiście w punkcie podawczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmży (ul. Gen. J. Hallera 19 w zamkniętej kopercie z dopiskiem: “Kujawsko-Pomorska Teleopieka”), pocztą tradycyjną pod adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży (ul. Gen. J. Hallera 19 87-140 Chełmża, z dopiskiem: “Kujawsko-Pomorska Teleopieka”) lub pocztą elektroniczną (pod adres: mops@chelmza.pl lub guzynskae@mops.chelmza.pl).

REKLAMA

Potrzebne formularze można pobrać ze strony internetowej MOPS lub w punkcie podawczym.

“Kujawsko-Pomorska Teleopieka” to wojewódzki projekt partnerski, którego liderem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Wartość projektu przekracza 19 mln zł, z czego ponad 16 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.