Producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych mogą liczyć na wsparcie finansowe od ARiMR

ARiMR Box1 Wiadomości
Fot. Pixabay

Rząd zadecydował o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 październik – 2 listopad. To duży cios dla producentów i sprzedawców chryzantem. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje przepisy, na podstawie których posiadacze co najmniej 50 chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać wsparcie finansowe.

Pomoc dedykowana jest mikro przedsiębiorcom, małym lub średnim przedsiębiorcom, którzy posiadają na sprzedaż co najmniej 50 doniczek chryzantem i ponieśli straty z powodu zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Konieczne będzie złożenie wniosku w biurach powiatowych ARiMR (właściwych ze względu na miejsce przechowywania kwiatów) do 6 listopada i podanie w nim m.in. liczby niesprzedanych chryzantem i miejsca ich przechowywania.

REKLAMA

Chryzantemy od ARiMR będą mogły odbierać organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje publiczne. Podmioty, zainteresowane odbiorem kwiatów, będą musiały zgłosić liczbę chryzantem, którą zamierzają odebrać najpóźniej do 12 listopada do biura powiatowego ARiMR. Chryzantemy, które nie zostaną odebrane do 16 listopada, będą musiały zostać oddane podmiotowi, zajmującemu się zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów. Potwierdzenie odbioru chryzantem przez instytucje lub potwierdzenie oddania ich na odpady należy także dostarczyć do biura powiatowego ARiMR, nie później niż do 30 listopada.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jaka będzie stawka pomocy. Wypłacona ona zostanie przedsiębiorcom nie później niż do 31 grudnia 2020 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *