Próbowała wyłudzić kredyt. Chełmżanka została zatrzymana

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Miała być zatrudniona w jednym z gdańskich butików i zarabiać kilkanaście tysięcy złotych. Dzięki przedstawionemu zaświadczeniu wnioskowała w banku o wysoki kredyt. Teraz nieuczciwą chełmżanką zajmie się prokurator. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Do zatrzymania 28-latki doszło w piątek 21 czerwca, w jednym z chełmżyńskich banków.

REKLAMA

– Funkcjonariusze już wcześniej mieli wiedzę, że zatrzymana może starać się o wysoki kredyt – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ustalili również, że w tym celu złożyła nawet stosowne dokumenty w jednej z placówek bankowych. Po dokładnej weryfikacji wszystkich danych wyszło na jaw, że zaświadczenie o zatrudnieniu zostało sfałszowane.

Według zawartych w dokumencie informacji, kobieta miała być zatrudniona w jednym z gdańskich butików i miała zarabiać kilkanaście tysięcy złotych. Tak wysokie zarobki mogły wspomóc uzyskanie wysokiego kredytu.

– Gdyby oszustwo nie zostało w porę wykryte, kobieta doprowadziłaby bank do strat sięgających nawet 45 tys. zł. – dodaje podinsp. Dąbrowska. – O takiej kwocie we wniosku pisała 28-latka. Zatrzymana usłyszała zarzut przedłożenia fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu w celu uzyskania kredytu, co jest kwalifikowane jako oszustwo kredytowe. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *