Proboszcz z Czernikowa zawieszony w obowiązkach. Kuria komentuje wydarzenie

Box1 Wiadomości
Fot. Pixabay

Ksiądz, który w środę wieczorem wyszedł do protestujących z bronią w ręku i słownie groził funkcjonariuszom, został zatrzymany przez policję. Przebywa w areszcie Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do sprawy odniosła się Kuria Diecezjalna Włocławska, pod którą podlega parafia. Biskup zawiesił proboszcza w obowiązkach.

Kuria Diecezjalna Włocławska wydała oświadczenie o środowym incydencie przed parafą św. Bartłomieja w Czernikowie. Po potwierdzeniu informacji o zatrzymaniu księdza i grożących mu dwóch latach więzienia za kierowanie gróźb karalnych w kierunku funkcjonariuszy, biskup Wiesław Mering podjął decyzję o zawieszeniu duchownego w obowiązkach proboszcza parafii św. Bartłomieja w Czernikowie i dziekana  dekanatu czernikowskiego do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy i zakończenia prowadzonego postępowania karnego.

REKLAMA

Nic nie usprawiedliwia tak nieodpowiedzialnej reakcji księdza na nawet najbardziej kontrowersyjne w swoim wyrazie i treści manifestacje. Zachowanie księdza proboszcza było niedopuszczalne, dalekie od ewangelicznych zasad i w diecezji włocławskiej nie ma na  nie zgody. Wyrażam ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i za nią przepraszam – czytamy w oświadczeniu Kurii.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *