Proboszcz z Czernikowa groził protestującym bronią. Znamy nowe fakty

Box1 Wiadomości
Kościół p.w. św. Bartłomieja w Czernikowie. Fot. Urząd Gminy Czernikowo

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o niebezpiecznym zdarzeniu, do jakiego doszło w trakcie przemarszu przez Czernikowo protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Proboszcz tamtejszej parafii wyszedł do protestujących z bronią w ręku.

Policjanci, zabezpieczający protest, zauważyli, że ksiądz trzyma w ręku przedmiot do złudzenia przypominający broń. Interweniowali. Ten moment uchwycili mieszkańcy. Na filmiku, zamieszczonym w mediach społecznościowych, słychać okrzyki policji “odłóż broń!”.

REKLAMA

Ksiądz został jeszcze wczoraj zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu.

W wyniku przeszukania posesji, znaleziono pięć sztuk broni myśliwskiej, na które mężczyzna, jak już ustaliliśmy, posiada pozwolenie oraz wiatrówkę – informuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – W chwili obecnej prowadzone są czynności w kierunku kierowania gróźb karalnych w stronę funkcjonariuszy policji.

Ksiądz jeszcze dziś zostanie przesłuchany w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Groźby karalne to kwestia odpowiedzialności z kodeksu karnego do dwóch lat pozbawienia wolności. To przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego – dodaje mł. insp. Monika Chlebicz.

Na ten moment nikt z protestujących nie złożył zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Tagged

1 thought on “Proboszcz z Czernikowa groził protestującym bronią. Znamy nowe fakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *