Proboszcz parafii w Grębocinie z koronawirusem. Wikariusze na kwarantannie [AKTUALIZACJA]

Box1 Wiadomości
Fot. Pixabay

Koronawirus dotarł do parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie. Zachorował proboszcz ks. kanonik Dariusz Aniołkowski. W miniony czwartek 21 października w kościele odbyło się bierzmowanie, ale jak zapewnia nas Kuria Diecezjalna Toruńska – nie miał on już kontaktu z młodzieżą, przystępującą do sakramentu.

Proboszcz ks. Dariusz Aniołkowski w izolacji przebywa od wtorku 20 października i pozostanie w niej do 31 października. Jak zapewnia nas jeden z członków jego rodziny – czuje się dobrze. Rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej podkreśla, że ksiądz proboszcz podjął decyzję o autoizolacji już wcześniej, jak tylko zauważył niepokojące objawy. W związku z jego zakażeniem na kwarantannę skierowani zostali obaj wikariusze parafii, ks. Damian Wysocki i ks. Witold Ziętarski.

REKLAMA

W miniony czwartek, 22 października, w kościele odbyło się bierzmowanie. Nie udzielał go jednak ksiądz proboszcz, a ksiądz biskup Józef Szamocki, który przebywał w parafii w ramach wizytacji kanonicznej.

Wikariusze brali udział w bierzmowaniu, ale na kwarantannę zostali skierowani dzień później. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami sanepidu. Nie doszło do naruszenia kwarantanny. Księża wikariusze od długiego czasu nie kontaktowali się z proboszczem, ponieważ przebywał on w autoizolacji. Wikariusze mieszkają w oddzielnym budynku, a z proboszczem kontaktowali się tylko telefonicznie – informuje nas ks. Paweł Borowski, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. – Przebywający na kwarantannie postępują zgodnie z wytycznymi sanepidu.

Wikariusze na chwilę obecną nie mają żadnych niepokojących objawów, a jak wyjaśnia nam ks. Paweł Borowski – zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami sanepidu, testy robione są tylko osobom, które mają objawy wskazujące na COVID-19. Kuria uspokaja, że nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie pozostanie zamknięty dla wiernych prawdopodobnie do 29 października.

Tagged

5 thoughts on “Proboszcz parafii w Grębocinie z koronawirusem. Wikariusze na kwarantannie [AKTUALIZACJA]

  1. Szkoda, że artykuł się zmienia… Gdzie wzmianka o zapewnieniach proboszcza, że wikariusze nie brali udziału w bierzmowaniu, a byli świadkami? Może lepiej się trzymać jednej wersji, a nie zamiatać pod dywan to co nie wygodne.

    1. Kolejny covidianin z pretensjami do księży. Lepiej tchórze siedźcie w domu, bo na widok proboszcza w Grębocinie będziecie mieli gratis skórkę. Tchórze, i jeszcze raz tchórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *