Szok! Proboszcz z Czernikowa miał z bronią wyjść do protestujących! Mamy nagranie! [AKTUALIZACJA]

Box1 Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. Ilustracyjne

Jeden z mieszkańców Czernikowa zamieścił w mediach społecznościowych film ze zdarzenia, do którego doszło dziś wieczorem przed budynkiem tamtejszej parafii. Wynika z niego, że proboszcz miał grozić bronią demonstrującym przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Na nagraniu słychać m.in. nawoływania policji “odłóż broń!”.

REKLAMA

AKTUALIZACJA
– Ksiądz wyszedł do protestujących na chodnik  przed plebanią. Nikt nie wznosił żadnych okrzyków antykościelnych, bo wszyscy w Czernikowie wiedzą jaki jest nasz proboszcz. Dopiero kiedy kolumna protestujących przeszła, ksiądz wyszedł przed furtkę z bronią w ręku. Policjanci obstawiajacy protest natychmiast zareagowali. Brawo dla nich  – relacjonują świadkowie zajścia, którzy jeszcze wieczorem czekali przed plebania na zatrzymanie proboszcza
—-
Jesteśmy na miejscu. Nikt przed kościołem ani plebania nie protestuje. Jest za to policja. Kilka radiowozów. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że ksiądz zostanie jeszcze dziś zatrzymany.
—-
Póki co nie udało nam się potwierdzić czy doszło do zatrzymania księdza, czy też nie. Nie wiemy też czy ktoś ucierpiał.

Szczegóły sprawy wkrótce.

Tagged

15 thoughts on “Szok! Proboszcz z Czernikowa miał z bronią wyjść do protestujących! Mamy nagranie! [AKTUALIZACJA]

  1. HAHAHAH a Ci wszyscy Czernikowscy Patriotowcy Kozaki po silce boja się podejść bo jakiś pedofil klame wyjął. Hahahaha cioty 02

 1. Drodzy parafianie i mieszkańcy gminy Czernikowo? Czego jeszcze potrzeba żebyście się obudzili i pozbyli się tego człowieka. Naprawdę musi kogoś zastrzelić żebyście przejrzeli na oczy? Pomijając powód protestu czy człowiek normalny, który zbiera podpisy pod ustawą chroniącą (w jego mniemaniu) życie wychodzi do tłumu ludzi i krzyczy, że ich wystrzela? Czy normalny człowiek wdaje się w pyskówki z policjantem, który krzyczy do niego “odłóż broń”?

  1. Dla ciebie to jest śmieszne? Tam mogli zginąć ludzie. Czy zdajesz sobie sprawę co może się teraz stać i jak to już teraz nieodwracalnie wpłynęło już na wizerunek Kościoła w Polsce?

 2. Kościół jak i prawo dopuszcza obronę legalną własnej posesji oraz budynków prywatnych i religijnych, także Pan Jezus nakazał kupić miecz do obrony zaś w ogrodzie oliwnym nakazał schować aby doszło do do odkupienia ale nie wyrzucić, pierwszym nawróconym poganinem bł żołnierz Korneliusz który nie porzucił służby. Jeśli działanie było nad wyrost to faktycznie powinna być kara jeśli zaś po prostu bronił plebani lub kościoła przed atakiem miał do tego prawo zrównano z punktu widzenia wiary jak i prawa cywilnego. Kościół potępia aborcje i eutanazje bo to mordowanie niewinnych według Ich przekonań ale dopuszcza walkę w wojnie obronnej, prace w policji czy męczeństwo gdyż życie jest święte i ważne ale nie najświętsze i najważniejsze.

  Wersja od: 25 sierpnia 2020 r. do: 4 grudnia 2020 r.
  Art. 25. [Kontratyp obrony koniecznej]
  § 1.
  Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

  Art. 288

  § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Jeśli więc było zagrożenie oraz miał broń legalnie miał prawo zagrozić jej użyciem a w ostateczności użyć. Powtarzam JEŚLI

  “kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz! 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dobiega kresu. 38 Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im [Jezus]: Wystarczy.”
  Łk 22,36-38

  KKK 2263 Uprawniona obrona osób i społeczności nie jest wyjątkiem od zakazu zabijania niewinnego człowieka, czyli dobrowolnego zabójstwa. “Z samoobrony… może wyniknąć dwojaki skutek: zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika… Pierwszy zamierzony, a drugi nie zamierzony (Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, II-II, 64, 7).

  KKK 2265 Uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby. Obrona dobra wspólnego wymaga, aby niesprawiedliwy napastnik został pozbawiony możliwości wyrządzania szkody. Z tej racji prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności.

  1. “Jeśli działanie było nad wyrost to faktycznie powinna być kara jeśli zaś po prostu bronił plebani lub kościoła przed atakiem miał do tego prawo zrównano z punktu widzenia wiary jak i prawa cywilnego.”
   Wystarczy obejrzeć drugie zamieszczone tutaj wideo, żeby zobaczyć jak wyglądała manifestacja w pobliżu kościoła. Z tego co widać nikt nie napadł na mienie ani na księdza, nawet nie był prowokowany w żaden sposób werbalnie. Za to on zaczął wykrzykiwać do policjantów w radiowozie że wszystkich wstrzela stąd taka a nie inna reakcja policji.

   Artykuł 190 kodeksu karnego
   § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   W tym przypadku to nawet mogli czuć się zagrożeni ponieważ na nagraniu słychać, że nie stosuje się do ich poleceń.

 3. Brawo Ksiądz !!! Prawidłowa reakcja na wezwanie do mobilizacji sił i przez Wicepremiera RP Jarosława K. !! Powinno ukarać się Policje za taką reakcję !!! No chyba, że Prezes Wszystkich Prezesów zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za namawianie do czynów karalnych …

 4. Czytam od początku do końca – łącznie z komentarzami – nigdzie ani wzmianki jak sie ten porąbany szaman nazywa. Chciałbym mu wysłać wraz z odpowiednią laurka odpowiednie gratulacje na adres parafii czyli plebanii – ale bez imiania i nazwiska poczta przesyłki nie przyjmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.