Prawie 3 miliony na drogi w Chełmży

Box2 Chełmża Wiadomości

2,9 miliona złotych – taką kwotę otrzyma miasto Chełmża z Funduszu Inwestycji Lokalnych na drogi. Symboliczny czek wręczył podczas konferencji prasowej Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski.

Uczestniczył w niej także burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński oraz przewodniczący Rady Miasta Janusz Kalinowski. Jak powiedział poseł Kałużny, fundusz inwestycji jest przeznaczony nie tylko dla dużych miast, ale także dla średnich i małych miejscowości, które również powinny się rozwijać.

REKLAMA

Fundusz służy temu, aby samorządy mogły realizować swoje zadania, bo też oprócz tego dofinansowania miasto ma silne środki własne, które trzeba było zagospodarować. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli spotkać się na nowych drogach – dodał poseł. – Wcześniej mieliśmy taki problem, że na wiele programów Chełmża się nie łapała, bo dotyczyły one na przykład obszarów miejskich, więc to samorząd musiał pewne rzeczy finansować tylko ze swoich środków.

Burmistrz Czerwiński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by miasto mogło otrzymać potrzebne na inwestycje pieniądze, przypomniał też, że w pierwszej turze przyznawania środków Chełmża pozyskała prawie 3,5 miliona złotych.

Przewodniczący Kalinowski dodał, iż pierwsza transza tej dotacji była wykorzystana zarówno na drogi, jak i na przedszkola, zaś teraz będzie to poświęcone głównie na drogi osiedlowe, podkreślił też korzyści, jakie przynosi z sobą forma przyznawania środków:

Dla mnie jako samorządowca z ogromnym doświadczeniem są to pieniądze relatywnie proste, przyznawane bez skomplikowanych procedur, myślę że podobnie prosto będziemy je rozliczać. Nie ukrywam, że dzięki współpracy z panem posłem Kałużnym, który interesuje się naszymi lokalnymi sprawami, realizujemy to, na czym samorządowcom najbardziej zależy: poprawiamy jakość i komfort życia naszych mieszkańców.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *