Prawie 2 tys. miejsc zagrożonych w powiecie toruńskim

112 Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W zeszłym roku mieszkańcy powiatu toruńskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 1877 miejsc. Policja sprawdziła i zweryfikowała wszystkie zgłoszenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, za pomocą którego obywatele mogą wskazywać policji miejsca wymagające interwencji. Celem systemu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz eliminowanie negatywnych zachowań i problemów uciążliwych społecznie.

REKLAMA

Wskazane miejsca muszą zostać skontrolowane i zweryfikowane przez policyjny patrol. W powiecie toruńskim zgłoszono w zeszłym roku prawie 1900 miejsc, które uznane zostały przez mieszkańców za zagrożone. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej takich zjawisk, jak przekraczanie nadmiernej prędkości, parkowanie w miejscu niedozwolonym, spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, używanie środków odurzających czy grupowanie się małoletnich.

Policja przypomina, że narzędzie służy do zgłaszania niepokojących zjawisk, które odbywają regularnie. Natomiast zdarzenia, wymagające niezwłocznej interwencji należy zgłaszać na numer alarmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *