Prawdziwy mistrz. Ukradł 100 zł, ale w trakcie ucieczki je zgubił

112 Box2 Województwo
fot. Komenda Powiatowa Policji w Lipnie

21-latek w minioną środę ok. godz. 20 postanowił ukraść pieniądze z kasy sklepu w Krojczynie (powiat lipnowski). Przy pierwszej próbie ze sklepu przegoniła go ekspedientka. Odstraszyła go, krzycząc. Po chwili mężczyzna wrócił.

Tak zaczęło się niecodzienne zdarzenie, do którego doszło w sklepie w Krojczynie (powiat lipnowski) – w miejscowości między Dobrzyniem nad Wisłą a Włocławkiem. Mężczyzna po pierwszej próbie nie dał za wygraną. Wrócił do sklepu.

REKLAMA

– 21-latek był jednak zdeterminowany – relacjonuje Małgorzata Małkińska, oficer prasowy lipnowskiej policji. – Po chwili wrócił i ponowił próbę. Tym razem wszedł za ladę, aby mieć lepszy dostęp do kasy. Mimo oporu ekspedientki, udało mu się wyrwać front szuflady kasy i wyjąć ze środka banknoty.

Ekspedientka znów narobiła rabanu. Nie tylko krzyczała, ale zaczęła bronić sklepowego utargu. Ostatecznie mężczyzna wypuścił plik banknotów z ręki i te rozsypały się na ziemię. W pospiechu chwycił za jeden z banknotów i wybiegł ze sklepu. Policjanci już następnego dnia namierzyli 21-latka. Okazało się, że to mieszkaniec Dobrzynia nad Wisłą.

Młody mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że chwycił za 100-złotowy banknot i wybiegł ze sklepu. Miał jednak pecha: uciekając przez pola, zgubił swój łup. Mówił prawdę. Policjanci wykonując z nim czynności, znaleźli pieniądze.

21-latek usłyszał już zarzuty za to, że używając wobec ekspedientki siły, doprowadzając ją do stanu bezbronności, najpierw próbował, a potem dopuścił się kradzieży pieniędzy. Za usiłowanie i dokonanie rozboju tzw. mniejszej wagi grozi mu do 5 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *