Prawdopodobne podpalenia lasu. Nadleśnictwo Dobrzejewice apeluje o czujność i oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców

Box1 Wiadomości
fot. Pixabay

Od początku kwietnia w regionie kujawsko-pomorskim doszło do 83 pożarów lasów. Na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice miało miejsce aż 27 z nich. “Tak niebezpieczna, powtarzająca się sytuacja pozwala nam domniemywać, że jest to następstwo działania podpalaczy”, ostrzega Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

Bartosz Michał Bazela, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, apeluje o ostrożność i zwracanie uwagi na nietypowe zachowanie osób, przebywających na terenach leśnych. Sprawa prawdopodobnych podpaleń lasów na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice badana jest w chwili obecnej przez leśników i organy ścigania. Przez ostatni miesiąc na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice płonęły nie tylko lasy państwowe, ale także prywatne i nieużytki. “Zdarzało się, że ogień zagrażał ludziom i ich mieniu, niebezpiecznie zbliżając się do zabudowań mieszkalnych”, czytamy w oświadczeniu dyrektora Bartosza Bazeli. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu zwraca uwagę na bardzo wysokie koszty ochrony przeciwpożarowej, które tylko w zeszłym roku pochłonęły prawie 11 mln zł.

REKLAMA

Za pomoc w ujęciu sprawców podpaleń w dobrzejewickich lasach wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Nagroda zostanie sfinansowana przez nadleśniczego Nadleśnictwa Dobrzejewice i starostę lipnowskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.