Prace społeczne w gminie Obrowo. Co robią osoby odpracowujące kary?

Box2 Obrowo Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Obrowo

W 2020 r. na rzecz gminy Obrowo osoby odpracowujące kary odbyły niemal 3,9 tys. godzin prac społecznych. Sprzątały tereny zielone i przystanki, rewitalizowały cmentarze menonickie, odśnieżały chodniki. Pomagały także podopiecznym GOPS-u.

Osoby odpracowujące kary kierowane są do Urzędu Gminy Obrowo przez kuratora w celu wykonania prac społecznych na rzecz gminy. W zeszłym roku udało się wykonać niemal 3,9 tys. godzin takich prac. Osoby, którym zasądzono karę pielęgnowały gminną zieleń, sprzątały obiekty sportowe, pomagały w remontowaniu gminnych budynków i przy naprawach dróg.

REKLAMA

Zadania wykonywane przez osoby odpracowujące kary to wymierna, znacząca pomoc dla naszej ekipy techniczno – remontowej – informuje Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo.

Do tego dochodziło grabienie liści, odśnieżanie chodników czy dbanie o czystość nad jeziorami. W 2020 r. wiele prac społecznych związanych było także ze sprzątaniem i rewitalizacją dawnych cmentarzy menonickich w Silnie i w Osieku nad Wisłą oraz z naprawą aktów wandalizmu, do których często dochodziło chociażby na przystankach autobusowych. Osoby, odpracowujące kary miały także okazję zintegrować się z lokalną społecznością w ramach pomocy podopiecznym GOPS-u czy udziału w zajęciach w Niepublicznym Przedszkolu Językowym „Niezapominajka” w Obrowie. 

Zależy nam, aby prace społeczne miały wymiar resocjalizacyjny i edukacyjny – podsumowuje Monika Jasińska, koordynująca prace społeczne w gminie Obrowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *