Prace drogowe w Łysomicach. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Łysomice / Facebook

Drogowcy modernizują sieć wodociągową, co oznacza spore utrudnienia dla mieszkańców. Odcinek ulicy Warszawskiej od ul. Lipowej do wjazdu na parking urzędu został całkowicie wyłączony z ruchu pieszego. Inną trasę muszą także wybrać zmotoryzowani mieszkańcy gminy.

Prace drogowe dotyczą modernizacji sieci wodociągowej w ulicy Warszawskiej. Konieczna jest wymiana sieci azbestowej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Lipową do posesji Warszawska nr 20  w Łysomicach. Od środy 2 września obowiązują tymczasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd z parkingu Urzędu Gminy Łysomice na ul. Warszawską został zamknięty, a dojazd do urzędu możliwy jest tylko od ul. Wierzbowej. Samochody prywatne mogą dowozić dzieci do Szkoły Podstawowej w Łysomicach wyłącznie z parkingu przy ul. Leśnej.

REKLAMA

Od wczoraj zmieniła się także organizacja ruchu pieszych na ul. Warszawskiej. Odcinek chodnika na ulicy Warszawskiej od ulicy Lipowej do wjazdu na parking urzędu został całkowicie wyłączony z ruchu pieszego. Tymczasowy ruch pieszych odbywa się z ulicy Lipowej przez ulicę Wierzbową i parking przy urzędzie gminy, dalej przez tymczasowe przejście dla pieszych na drugą stronę ulicy Warszawskiej.

Możliwe są także przerwy w dostawach bieżącej wody dla posesji, położonych przy ul. Warszawskiej. Aby zminimalizować niedogodności, mieszkańcy tych posesji będą mogli korzystać z podstawionych beczkowozów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *