Praca na budowach wre. Powiatowe inwestycje bez opóźnień

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Budowa filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Epidemia COVID-19 wstrzymała wiele przedsięwzięć, ale prace inwestycyjne na terenie powiatu toruńskiego toczą się zgodnie z harmonogramem. Roboty kontynuowane są na budowie filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach, modernizowane są drogi powiatowe i ścieżki rowerowe, niedługo doposażone zostaną także pracownie zawodowe w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży.

Umowa na budowę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach została podpisana 23 marca z wykonawcą z Torunia. Rozpoczęły się już pierwsze prace budowlane. Po zakończeniu inwestycji, do dyspozycji terapeutów oraz dzieci i młodzieży zostanie oddanych pięć gabinetów, sala integracji sensorycznej i zaplecze administracyjno-socjalne. Powierzchnia budynku przekroczy 230 mkw. Samorząd powiatowy zajmie się także zakupieniem niezbędnego sprzętu terapeutycznego.

REKLAMA

Budowa filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Kolejna inwestycja już niedługo rozpocznie się w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży. Powstaną tam nowoczesne pracownie praktycznej nauki zawodu, dzięki zakupieniu ze środków unijnych profesjonalnego wyposażenia. Trafi ono do pracowni gastronomicznej oraz pracowni konfekcjonowania i przechowywania wyrobów cukierniczych.  Umowa na dofinansowanie ze środków unijnych lada moment zostanie podpisana z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego.

Prace trwają także na powiatowych drogach. Drogowcy przebudowują m.in. 5-kilometrową drogą pomiędzy Gostkowem, a Papowem Toruńskim. Droga zostanie poszerzona, zyska nową nawierzchnię i pobocza. Powstaną też chodniki ze zjazdami, przystanki autobusowe, bariery energochłonne czy aktywnie przejścia dla pieszych. Drogowcy w pocie czoła pracują także na drodze w Brąchnowie, a także na trasach na trasach Dąbrowa Chełmińska – Bolumin – Skłudzewo oraz Gierkowo – Skłudzewo – Rzęczkowo. Remonty dróg pochłoną łącznie 9.5 mln zł i zakończą się w połowie września.

Od czerwca ubiegłego roku toczą się także prace nad rozbudową sieci dróg rowerowych w powiecie. W chwili obecnej realizowane są trzy inwestycje, finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetów powiatu toruńskiego i poszczególnych gmin.  Rowerzyści już w maju będą mogli skorzystać z dróg rowerowych w gminie Łysomice, na odcinkach Różankowo – Piwnice – Lulkowo oraz Kamionki Małe – Turzno. Natomiast w czerwcu do użytku oddane zostaną drogi rowerowe w gminach Obrowo i Czernikowo na odcinku Osiek nad Wisłą – Czernikowo – Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa oraz w gminie Zławieś Wielka na odcinku Toruń – Przysiek – Rozgarty – Górsk z odgałęzieniem do Barbarki.

Droga rowerowa Osiek – Mazowsze – rozwidlenie tras na Czernikowo i Obrowo. Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.