Poznaliśmy zwycięzców konkursu “Mój ogród – moja pasja” w gminie Łysomice

Box2 Łysomice Wiadomości
Fragment ogrodu, który zdobył w konkursie I miejsce. (fot. nadesłane)

Wypielęgnowane trawniki, przystrzyżone żywopłoty i barwne nasadzenia – tak wyglądają ogrody, które zachwyciły członków jury ogłoszonego w gminie konkursu „Mój ogród – moja pasja”. Do plebiscytu napłynęły 24 zgłoszenia, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Tytuł i pierwszą nagrodę odebrał Marian Sznajder, gospodarz z Kamionek Dużych.

Celem plebiscytu jest uczynienie polskiej wsi piękną, zadbaną i uporządkowaną. W swoich założeniach konkurs miał zachęcić mieszkańców do dbania o tereny zielone – zarówno te widoczne zza płotu, jak i skryte za domami.

REKLAMA

Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu Gminy Łysomice – Agnieszka Jankierska-Wojda, Marek Komuda oraz Tomasz Wasiak – dokonała oględzin zgłoszonych ogrodów i zweryfikowała wnioski pod względem formalnym.

– Na konkurs wpłynęły 24 zgłoszenia – relacjonują członkowie komisji. – Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców chce pokazywać swoje zielone zakątki. Już gołym okiem widać było, ile czasu i serca zostało włożone w dopracowanie każdego szczegółu – zarówno w obrębie gospodarstw, jak i w samych ogrodach. Tegoroczna edycja była bardzo udana, a jeżeli chodzi o prezentacje terenów, bardzo różnorodna.

Komisja konkursowa ocenie poddała m.in. czystość i porządek na zgłaszanym terenie, stan przydomowych ogródków, dodatkowe urządzenia i elementy znajdujące się w ogrodzie, a także zastosowane działania proekologiczne.

Po przyznaniu not i podsumowaniu punktów wyłonili zwycięzców. Tytuł najpiękniejszego ogrodu otrzymał teren zielony należący do Mariana Sznajdera z Kamionek Dużych. Drugie miejsce zajęła działka Anny i Romana Nowakowskich z Turzna, a trzecie ex aequo Aleksandry i Bogdana Szczęsnych z Lulkowa oraz Jolanty i Mariana Klusków z Różankowa.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ już samo zakwalifikowanie się świadczyło o tym, że państwa ogród jest wyjątkowy – mówi wójt Piotr Kowal. – Miałem okazję zobaczyć wszystkie zdjęcia zgłoszonych ogrodów i wiem, że wybranie tego najpiękniejszego było dla jury bardzo trudnym zadaniem.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w trakcie dożynek gminnych. Organizatorem konkursu „Mój ogród – moja pasja” był Urząd Gminy Łysomice. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *