Pożar na ul. Dworcowej w Chełmży. Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Wczoraj przy ul. Dworcowej w Chełmży doszło do pożaru składu materiału tworzyw sztucznych. Ogień udało się opanować, ale elewacja budynku została uszkodzona. Jeden z przebywających w środku pracowników trafił do szpitala.

Toruńska Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze 17 września ok. godz. 16.20. Na miejscu pojawiło się 7 zastępów, a w akcji brało udział łącznie 21 strażaków.

REKLAMA

Palił się niewielki skład materiałów tworzyw sztucznych, przeznaczonych do dalszej obróbki. W wyniku oddziaływania ognia ucierpiała elewacja budynku na długości ok. 50 metrów po stronie przyległego budynku produkcyjno-magazynowego – opisuje Przemysław Baniecki, rzecznik Komendanta Powiatowego PSP w Toruniu.

W budynku swoją siedzibę mają dwie firmy. Łącznie na jego terenie przebywało 7 osób. Jedna z nich, w wyniku zatrucia dymem pożarowym, została zabrana do szpitala. Pozostałe osoby ewakuowały się bezpiecznie i nie wymagały pomocy medycznej.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jakie były przyczyny pożaru.

Funkcjonariusze współpracują z biegłym do spraw pożarnictwa i ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Postępowanie trwa – informuje Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *