Powstanie plenerowa gra na bazie mapy gminy Chełmża

Box2 Gmina Chełmża
fot. nadesłane

Trwają prace nad powstaniem pierwszej plenerowej gry przestrzennej, opartej na mapie gminy Chełmża. Przygotowania do jej stworzenia mają miejsce przy okazji warsztatów odbywających się w ramach specjalnego projektu ekologicznego. 

„Bezpieczną drogą z ekologią” to projekt, dzięki któremu mieszkańcy miejscowości Dźwierzno wybrali się na wycieczkę po gminie Chełmża. Autobusem zwiedzili każdą wieś w gminie, poznając lokalną atmosferę i uroki swojskiego klimatu. Plan objechania terenu całej gminy był nieprzypadkowy, bowiem na wycieczkowiczów czekało ważne zadanie. Od biorących udział w projekcie zależało, które ze zwiedzanych miejscowości zostaną ostatecznie wykorzystane w tworzeniu projektu wyjątkowej gry. Ma to być pierwsza plenerowa gra, powstała na bazie mapy gminy. Koordynacją projektu zajmuje się Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

REKLAMA

Od sierpnia do września odbywać się będą spotkania, w trakcie których opracowana zostanie szczegółowa koncepcja wspomnianej wcześniej gry. Prace obejmą także przygotowanie graficzne. Na razie wiadomo, że całość utrzymana będzie w proekologicznym charakterze. Do udziału w warsztatach zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy, którzy wyrażają chęć uczestniczenia w tej niezwykłej inicjatywie. Spotkania będą miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Dźwierznie. Pierwsze z nich zaplanowano na 11 sierpnia. Drugie odbędzie się dokładnie tydzień później – 18 sierpnia. Oba spotkania rozpocząć się mają o godz. 16.00. Wycieczka po gminnych miejscowościach odbyła się w sobotę 7 lipca i jest decydująca dla sierpniowych spotkań. 

Współfinansowaniem projektu „Bezpieczną drogą z ekologią” zajmują się Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża oraz firma Gdańsk Transport Company S.A., będąca koncesjonariuszem AmberOne Autostrady A1, która wsparcia udzieliła w ramach programu AmberOne Blisko Nas. Kwota przekazanej na realizację programu dotacji wyniosła 5 tys. zł.

– Zapraszamy do udziału w nowej inicjatywie oraz śledzenia fanpage’a „Bezpieczną drogą z ekologią” – zachęca koordynatorka projektu Agnieszka Denderz, instruktorka z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *