Powstanie nowa droga w Rzęczkowie. Będzie bezpieczniej

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. ilustracyjne / Pixabay

Gmina Zławieś Wielka wspólnie z województwem kujawsko-pomorskim podjęła się przebudowy drogi wojewódzkiej, przebiegającej przez gminne tereny w Rzęczkowie. Długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja pochłonie ponad 1,1 mln zł, z których 60 proc. zostanie sfinansowane z gminnej kasy. Pozostałe 40 proc. pokryje budżet wojewódzki.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 546 w miejscowości Rzęczkowo. Mimo że nie jest to droga gminna, samorząd gminy Zławieś Wielka zdecydował się ją dofinansować. 

REKLAMA

Zadanie będzie realizowane w formule Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Gmina dofinansowała je kwotą niemal 670 tys. zł. Nie wahaliśmy się z udzieleniem dotacji, bo inwestycja jest bardzo potrzebna i długo wyczekiwana przez mieszkańców – mówi Krzysztof Rak, zastępca wójta gminy Zławieś Wielka. – Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy pomiędzy gminą a samorządem wojewódzkim.

W chwili obecnej droga nie posiada pobocza. Dodatkowo jest bardzo kręta, co stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

Na przebudowywanym odcinku drogi dochodzi do wielu wypadków, najczęściej w kierunku od Rzęczkowa do Złejwsi Wielkiej. Samochody na łukach wypadają z jezdni. To niesamowite szczęście, że nie doszło jeszcze do żadnej tragedii, biorąc pod uwagę, że po drodze poruszają się piesi i rowerzyści – tłumaczy Krzysztof Rak.

To właśnie z myślą o pieszych i rowerzystach postanowiono w ramach inwestycji przebudować drogę. Pozwoli to odseparować ruch pieszo-rowerowy od samochodowego i znacząco zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *