Powstali mimo pandemii i zapraszają na treningi

Box2 Sport Wiadomości Zławieś Wielka
fot. nadesłane

LZS GKS Górsk to drużyna, która powstała w lipcu 2020 roku mimo tego, że wiele osób, głównie ze względu na pandemię, ten pomysł odradzało.

Pełna nazwa klubu założonego przez grupę kolegów z boiska to Ludowy Zespół Sportowy “GKS Górsk”.

REKLAMA

W szkółce klubu z gminy Zławieś Wielka jest obecnie ponad 40 dzieci z okolicznych miejscowości, a nawet z Torunia. Wiosną młodzi piłkarze wystartują w rozgrywkach KPZPN w kategoriach Młodzik i Orlik.

Drużyna seniorów natomiast jesienią wystartuje w rozgrywkach B-klasy. Jej trenerem jest Mariusz Woroniecki, który ma za sobą występy w takich drużynach, jak m.in.: Orlen Płock, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Arka Gdynia, Elana Toruń i Flisak Złotoria. W składzie seniorskiej drużyny jest obecnie około 30 zawodników.

Trenerem koordynatorem grup Młodzik i Orlik jest Marcin Gębicki, który ma za sobą staże trenerskie na Malcie, w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W latach 2014-2019 był koordynatorem akademii FC Toruń.

W projekt zaangażowanych jest wielu ludzi z regionu. W ciągu kilku lat seniorzy chcą awansować do V ligi.

Klub ma gdzie trenować dzięki uprzejmości dyrektora szkoły w Górsku. Pomysłodawcy i założyciele drużyny starają się wyciągać dzieci i młodzież z domów i zachęcać je do treningów.

Więcej informacji o klubie znajdziecie TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *