Powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe

Zakończyła się 11. edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego “Mieszkam w ciekawym miejscu…”. Co roku cykl wydarzeń ma inny motyw przewodni. Jury wybrało zwycięzców spośród ponad 800 nadesłanych prac. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach wiekowych.

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Tegoroczny motyw przewodni to „Mieszkam w ciekawym miejscu – mój powiat widzę tak…”. W poprzednich latach tematy dotyczyły między innymi setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nadwiślańskich pejzaży, legend toruński czy tradycjach regionu. W tym roku dzieci i młodzież przygotowywali prace plastyczne, odzwierciedlając swoje wyobrażenia o powiecie. Celem konkursu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego i budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców powiatu.

REKLAMA

11. edycja konkursu trwała od 7 października do 8 listopada. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych oraz z uczestnicy zajęć w gminnych ośrodkach kultury i bibliotekach na terenie naszego powiatu. Prace plastyczne przygotowywane były dowolnie wybraną techniką w formacie A4. W składzie jury znaleźli się prof. Bogumiła Rouba, prof. Lech Kubiak i prof. Lech Wolski. Zwycięskie prace zostały wyłonione w trzech przedziałach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Nagrody powędrowały do piętnastu szczęśliwców. Przyznano również osiemnaście wyróżnień.

Lista nagrodzonych:
https://www.powiattorunski.pl/7820,aktualnosci?tresc=78504

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *