Powiatowe imprezy sportowe. Za nami już kilkadziesiąt rozgrywek

Box2 Powiat chełmiński Sport Wiadomości
W Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym zwyciężyło I LO.

Sport to kapitał na przyszłość i doskonale rozumieją to nie tylko dorośli, ale także młodzież szkolna. Dziewczęta i chłopcy bardzo chętnie biorą udział w zawodach sportowych. Potrzebują rywalizacji. Powiat chełmiński wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. 

Szkoły podstawowe i średnie, znajdujące się na terenie powiatu chełmińskiego, co roku biorą udział w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. Zawody odbywają się w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza z nich to najmłodsze dzieci z 5 i 6 klasy, które biorą udział w „Igrzyskach dzieci”. Kolejna grupa to klasy 7 i 8, czyli „Igrzyska młodzieży szkolnej”. Ostatnia z nich obejmuje szkoły średnie i nazwana została „Licealiadą”. Rozgrywki odbywają się od września do czerwca i w ich ramach młodzież ma okazję zmierzyć się w różnych dyscyplinach sportowych. 

REKLAMA

Znajdziemy wśród nich biegi indywidualne i drużynowe, siatkówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, szachy czy tenis stołowy. Na sam koniec odbywa się turniej lekkoatletyczny – dla najmłodszych trójbój, dla tych trochę starszych czwórbój, a dla uczniów szkół średnich organizowany jest Indywidualny Turniej Lekkoatletyczny – wymienia Tadeusz Gzella, powiatowy organizator sportowy.

W powiecie chełmińskim w zawodach biorą udział szkoły podstawowe z siedmiu gmin powiatu chełmińskiego – miasto Chełmno, gmina Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno i Unisław. Początkowo rywalizacja toczy się na poziomie gminnym. Spośród wszystkich szkół wyłaniany jest jeden mistrz, który startuje potem w zawodach powiatowych. Z kolei zwycięzca powiatu może kontynuować dalej rozgrywki na poziomie wojewódzkim – w ćwierćfinałach, półfinałach i na samym końcu w finałach. 

Nie sposób wymienić wszystkich rozgrywek toczących się na terenie powiatu. Warto jednak wspomnieć choć o kilku z nich. 14 stycznia w ramach „Licealiady” odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Startowały trzy zespoły, a zawody odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Rywalizowały ze sobą dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2, Technikum Mundurowego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Pierwsze miejsce w turnieju zajęło I LO, które teraz będzie reprezentować powiat chełmiński w ćwierćfinałach wojewódzkich. Dwa dni później, 16 stycznia, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Tym razem zwyciężyli chłopcy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia w Grubnie. W ramach „Licealiady” 21 stycznia odbyły się również Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zwyciężyło I LO.

Dziewczęta z I LO w tenisie stołowym mają duże szanse nawet na zdobycie mistrzostwa Polski – zaznacza Tadeusz Gzella. – W tenisie stołowym dziewcząt mamy bardzo duże sukcesy. W ubiegłym roku nasze dziewczęta uczestniczyły w mistrzostwach Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *