Powiat toruński z nagrodą Symbol 2019

Box2 Powiat toruński
fot. Tomasz Piekorz

W trakcie uroczystej Gali Finałowej programu Symbol zostały przyznane nagrody między innymi dla najlepszych przedstawicieli samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, czy spółdzielni w Polsce. Rozdano aż 40 nagród, wśród których znalazła się ta, dla powiatu toruńskiego.

Gala otworzyła panel dyskusyjny pod hasłem “Nowoczesność w działaniu podmiotów z sektora usług publicznych”. Uczestnicy podejmowali różne tematy, pozostające w obszarze prowadzenia usług w sektorze publicznym. Debatowano o pozyskiwaniu i wykorzystaniu funduszy unijnych, inwestycjach infrastrukturalnych, polityce energetycznej, ochronie środowiska, czy wdrażaniu technologii.

REKLAMA

Nagroda dla powiatu toruńskiego jest wielkim wyróżnieniem. Zdaniem starosty toruńskiego, Marka Olszewskiego, wynika ona z umiejętności odpowiadania na potrzeby mieszkańców.  Interaktywność podmiotów odgrywa bowiem kluczową rolę w dostarczaniu usług publicznych.

– Podstawową jednostką samorządową dla ludzi jest gmina – to tam załatwia się większość spraw, to ona prowadzi inwestycje, konstruuje programy, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Powiat jest dostarczycielem konkretnych usług i pełni rolę bardziej administracyjną. Powiat toruński przełamuje ten schemat i wychodzi do ludzi, stawia na kontakt z mieszkańcem – tłumaczy starosta. 

Jak podkreśla, otrzymuje mnóstwo pochwał dla działalności powiatu. Zapewnia też, że prace nad nad polepszaniem usług stale trwają, a sam powiat nieustannie dąży do jak najlepszego kontaktu z mieszkańcami.

Wydarzenie odbyło się 11 października w Katowicach. Patronat honorowy objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Polska Izba Ekologii, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Krajowa Izba Gospodarcza, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Powiatów Polskich i Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast patronat medialny, dziennik Rzeczpospolita. Sponsorem głównym wydarzenia był KGHM Polska Miedź S.A..

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *