Powiat toruński z nagrodą Symbol 2019

Box2 Powiat toruński
fot. Tomasz Piekorz

W trakcie uroczystej Gali Finałowej programu Symbol zostały przyznane nagrody między innymi dla najlepszych przedstawicieli samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, czy spółdzielni w Polsce. Rozdano aż 40 nagród, wśród których znalazła się ta, dla powiatu toruńskiego.

Gala otworzyła panel dyskusyjny pod hasłem “Nowoczesność w działaniu podmiotów z sektora usług publicznych”. Uczestnicy podejmowali różne tematy, pozostające w obszarze prowadzenia usług w sektorze publicznym. Debatowano o pozyskiwaniu i wykorzystaniu funduszy unijnych, inwestycjach infrastrukturalnych, polityce energetycznej, ochronie środowiska, czy wdrażaniu technologii.

REKLAMA

Nagroda dla powiatu toruńskiego jest wielkim wyróżnieniem. Zdaniem starosty toruńskiego, Marka Olszewskiego, wynika ona z umiejętności odpowiadania na potrzeby mieszkańców.  Interaktywność podmiotów odgrywa bowiem kluczową rolę w dostarczaniu usług publicznych.

– Podstawową jednostką samorządową dla ludzi jest gmina – to tam załatwia się większość spraw, to ona prowadzi inwestycje, konstruuje programy, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Powiat jest dostarczycielem konkretnych usług i pełni rolę bardziej administracyjną. Powiat toruński przełamuje ten schemat i wychodzi do ludzi, stawia na kontakt z mieszkańcem – tłumaczy starosta. 

Jak podkreśla, otrzymuje mnóstwo pochwał dla działalności powiatu. Zapewnia też, że prace nad nad polepszaniem usług stale trwają, a sam powiat nieustannie dąży do jak najlepszego kontaktu z mieszkańcami.

Wydarzenie odbyło się 11 października w Katowicach. Patronat honorowy objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Polska Izba Ekologii, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Krajowa Izba Gospodarcza, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Powiatów Polskich i Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast patronat medialny, dziennik Rzeczpospolita. Sponsorem głównym wydarzenia był KGHM Polska Miedź S.A..

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *