Powiat toruński wśród najlepszych. W Wiśle przyznano nagrody

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. KRISFOTO - Krzysztof Siekielski

W ostatni czwartek w Wiśle podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, wręczono nagrody dla najlepszych powiatów i gmin. Wśród uhonorowanych znalazł się powiat toruński – szósty w klasyfikacji powiatów do 120 tys. mieszkańców.

Na posiedzeniu obecni byli starosta woruński Marek Olszewski oraz wicestarosta Michał Ramlau. Powiat toruński w swojej kategorii (do 120 tys. mieszkańców) jest szósty w skali kraju i pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim.

REKLAMA

Związek Powiatów Polskich już od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin. Mogą w nim wziąć udział wszystkie samorządy szczebla gminnego i powiatowego. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Jest on aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło – przez cały rok.

Eksperci oceniają osiągnięcia samorządów w wielu różnych obszarach ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *