Powiat Toruński uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Starostwo Powiatowe Toruń

Starostwo Powiatowe w Toruniu przeznaczy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej nr 2005C Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto. Umowę o dofinansowanie zadania podpisali 8 czerwca starosta Marek Olszewski i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Samorządowcy podpisywali umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Środki, otrzymane przez powiat toruński, zostaną przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 1,7 mln zł. Jezdnia będzie poszerzona do 5,5 metrów, pojawiają się także pobocza utwardzone kruszywem, a przydrożne rowy zostaną odtworzone. Wykonawca zadania zadba ponad to o przebudowę istniejących zjazdów do posesji, budowę zatoki autobusowej i kanału technologicznego. 

REKLAMA

Prace na odcinku Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto już się rozpoczęły. Przebudowana droga zostanie oddana do użytku w listopadzie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.