Powiat otrzyma pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych. Na co zostaną przeznaczone?

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Powiat toruński uzyskał dotacje w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Piętnaście milionów złotych to dofinansowanie, które zostanie wykorzystane na dwa projekty.

Ze środków pochodzących z programu 1,7 mln zł powiat przeznaczy na przebudowę budynku Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży, zaś 13,3 mln zł na rozbudowę i remont dróg powiatowych Trzebcz Szlachecki – Głuchowo i Świerczynki – Ostaszewo.

REKLAMA

Z programu będą korzystać także poszczególne gminy powiatu: Zławieś Wielka rozbuduje stację uzdatniania wody, Wielka Nieszawka zmodernizuje sieć wodno-kanalizacyjną, Obrowo rozbuduje szkołę i przedszkole w Brzozówce, a w Lubiczu Górnym powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto Chełmża wybuduje nowe ulice, Czernikowo planuje modernizację systemu gospodarowania odpadami, a gmina Chełmża – budowę farmy fotowoltaicznej w Kiełbasinie, budowę kanalizacji w Zalesiu i przebudowę drogi z Nowej Chełmży do Witkowa. Gmina Łubianka postawiła na budowę dróg, żeby rozwinąć komunikację publiczną, a gmina Łysomice zajmie się usprawnieniem funkcjonowania stacji uzdatniania wody w Gostkowie.

Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do połowy sierpnia można było ubiegać się o dofinansowanie inwestycji, dla których w chwili zgłaszania wniosku nie ogłoszono przetargów. Każda jednostka mogła zgłosić maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden bez kwotowego ograniczania, jeden, którego wartość dofinansowania nie mogła przekroczyć 30 mln zł oraz jeden, którego wartość nie mogła przekroczyć 5 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *