Powiat Dobrych Ludzi – podsumowanie akcji krwiodawstwa

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Marzena Masłowska/Starostwo Powiatowe

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano letnią akcję krwiodawstwa “Powiat Dobrych Ludzi”. Zorganizowano 11 zbiórek krwi w 9 lokalizacjach na terenie powiatu. Wzięło w nich udział ponad 420 osób.

Kampanię, która rozpoczęła się 13 czerwca realizowano wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i społecznikami organizującymi akcje oddawania krwi.

REKLAMA

To wspaniała akcja, która sprawiła, że ponad 1260 osób mogło skorzystać z tego bezcennego leku, z krwi, którą podzielić się mogą tylko inni ludzie. Nazwa „Powiat Dobrych Ludzi” jest naprawdę autentyczna. Powiem szczerze, że jeszcze 11 tygodni temu nie spodziewałem się, że ta kampania spotka się z tak pozytywnym odbiorem. Tu jednak wszystko jest prawdziwe, bo w krwiodawstwie nie ma miejsca na udawanie. 422 osoby zechciały podzielić się swoją krwią podczas 11 akcji w niemal wszystkich gminach naszego powiatu. Wiele osób oddało krew po raz pierwszy w życiu. Znaczna ich część będzie systematycznie dzielić się swoją krwią. Bardzo dziękuję organizatorom zbiórek krwi i wszystkim, którzy włączyli się w tę kampanię – powiedział starosta toruński Marek Olszewski.

Spot promocyjny zrealizowany w Przedszkolu „Mali Odkrywcy” w Złejwsi Małej sprawił, że przedszkolaki zainteresowały się honorowym oddawaniem krwi.

To było wielkie wydarzenie dla naszych dzieci! Obecność kamer wywarła wielkie wrażenie na przedszkolakach. Sam spot dostarczył nam wiele radości. Dziękuję za to, że przedszkole „Mali Odkrywcy” mogło pomóc w tej pięknej akcji. Krwiodawstwo na terenie naszej gminy jest bardzo popularne, ale w przedszkolu nie było do tej pory aż tak propagowane. Po udziale w tej kampanii mogę obiecać, że będziemy uwrażliwiać naszych podopiecznych na ideę honorowego oddania krwi. Spowodował on także dyskusję wśród kadry. Sama mogę zadeklarować, że wezmę udział w najbliższej zbiórce na terenie naszej gminy – zapewnia Joanna Michalska, dyrektorka placówki.

Organizatorzy akcji przyznali, że działając razem, udało się zachęcić do oddawania krwi znacznie więcej osób.

Wszystkie akcje, które koordynowałam, odniosły ogromny sukces! W czterech zbiórkach łącznie wzięło udział 116 osób, zebraliśmy ponad 52 litry krwi. 19 osób dołączyło do grona krwiodawców, to bardzo mnie cieszy. Nie zamierzam zwalniać, kolejne akcje będą się odbywać cyklicznie i systematycznie! Cieszę się, że udało nam się także zrealizować specjalny spot, który pokazuje, jak wygląda droga potencjalnego dawcy krwi – wymieniała Hanna Tucholska organizatorka akcji oddawania krwi w Grębocinie, Ostaszewie i Łubiance.

W akcję w Dobrzejewicach na terenie gminy Obrowo włączyły się także dzieci z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach – każdy krwiodawca otrzymał pamiątkowe serduszko z masy solnej, które wykonali mali artyści.

Usłyszeliśmy wiele bardzo pozytywnych komentarzy. Na naszych akcjach zawsze jest wiele osób, ale w lipcu bardzo dużo młodych ludzi postanowiło dołączyć do grona krwiodawców. Według mnie razem wykonaliśmy świetną pracę. Nie ma wątpliwości, że nasze działanie ma sens! – przekonywała Jolanta Sadowska, organizatorka akcji w Dobrzejewicach.

Z kolei koordynator akcji w gminie Zławieś Wielka, Zbigniew Szymański, stwierdził:

Dzięki tej kampanii udało nam się przekonać tych, którzy wątpili w ideę oddawania krwi. Zbiórka w Łążynie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Według mnie młodzi ludzie, których ta kampania przekonała, już zostaną krwiodawcami.

Każdy z krwiodawców otrzymał w prezencie od starosty herbaciarkę. Dla przedszkolaków przygotowano puzzle z kolorową mapą powiatu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.