Powiat dobrych ludzi. Akcja zbierania krwi trwa

Box2 Czernikowo Wiadomości Województwo
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Przez cały okres wakacyjny trwa akcja “Powiat dobrych ludzi”, polegająca na oddawaniu krwi. Najbliższa okazja do pomocy w najbliższą niedzielę w Czernikowie.

Od wielu lat krwiodawstwo w tej gminie promuje Rafał Rutkowski, który organizuje akcję w swojej okolicy. Podczas konferencji promującej ideę honorowego krwiodawstwa, która odbyła się 15 czerwca, powiedział:

REKLAMA

Ludzie, którzy przychodzili na nasze akcje 10 lat temu, teraz przychodzą ze swoimi dziećmi, które same także oddają krew. Bardzo dziękuję za współpracę przy organizowaniu akcji, możemy liczyć na różne instytucje, jednostki OSP czy właścicieli okolicznych sklepów. Dzięki temu, po każdej naszej akcji wiele litrów krwi płynie do RCKiK w Bydgoszczy i pomaga ratować zdrowie i życie ludzi. Dziękuję panu staroście i organizatorom kampanii Powiat Dobrych Ludzi – dzięki takim działaniom możemy jeszcze bardziej promować ideę dzielenia się krwią

Akcja poboru krwi odbędzie się między 9:00 a 14:00 przy OSP Czernikowo, ul. Szkolna 4.

Gmina Czernikowo zgłosiła swój udział w VI Turnieju Gmin „Czerwony Szlak Życia”. Celem konkursu jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa w okresie od czerwca do września 2021 r., a także promocja gmin naszego województwa. Gminy, których mieszkańcy oddadzą najwięcej krwi (w przeliczeniu na ogólną liczbę mieszkańców) zostaną uhonorowane Pucharem Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Więcej o akcji pisaliśmy między innymi tutaj:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.