Powiat chełmiński. Konkurs dla szkół na największą liczbę zaszczepionych uczniów

Box1 Powiat chełmiński Wiadomości

Powiat chełmiński ogłosił konkurs na wyróżnienie szkół z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia przeciwko COVID-19. Dane o zaszczepionych osobach dyrektorzy szkół mogą przekazywać do 24 września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Powiatu Chełmińskiego. Skierowany jest on do czterech szkół, dla których podmiotem prowadzącym jest powiat chełmiński, czyli do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie. Przedmiotem konkursu będzie wskaźnik zaszczepienia (co najmniej jedną dawką) uczniów z wymienionych placówek. Oceniane w konkursie będą nie tylko dane spływające z powiatowych szkół, ale także działania mające na celu promocję szczepień ochronnych, zrealizowane i utrwalone przez szkoły w formie papierowej lub elektronicznej. 

REKLAMA

Konkurs będzie przeprowadzany dwuetapowo. Na pierwszym etapie dyrektorzy szkół będą zbierać dane o zaszczepionych uczniach oraz wyliczać procent zaszczepionych uczniów w porównaniu do ogólnej ich liczby. To będzie także czas na podjęcie przez placówki działań promujących szczepienia ochronne oraz na udokumentowanie ich. Następnie zebrane dane oraz utrwalone działania trzeba będzie przesłać do Starostwa Powiatowego w Chełmnie – najpóźniej do 24 września. Na drugim etapie komisja konkursowa będzie analizować przekazane dane, a następnie zaprezentuje zarządowi swoje kandydatury do nagród głównych. Za 3. miejsce przysługuje nagroda w wysokości 5 tys. zł, za 2. miejsce w wysokości 10 tys. zł, a za 1. miejsce w wysokości 15 tys. zł. Środki finansowe z nagród trzeba będzie spożytkować najpóźniej do końca 2021 r. na zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Starostwo dopuszcza także możliwość przyznania odrębnej nagrody za wyróżnienie w konkursie.

Wyniki konkursu oraz informacja o terminie rozdania nagród zostaną ogłoszone najpóźniej do 30 września na stronie www.powiat-chelmno.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.