Zamieć piaskowa, powalone drzewa, pożary traw… Od rana nasi strażacy interweniowali 44 razy

112 Box2 Chełmża Czernikowo Gmina Chełmża Łubianka Lubicz Łysomice Obrowo Wiadomości Wielka Nieszawka Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk

Strażacy z Torunia i okolic mają dziś ręce pełne roboty w związku z silnym wiatrem. Od rana wyjeżdżali do 44 interwencji.

Od rana od godz. 8 do 14 – w związku z silnym wiatrem – strażacy z Torunia i powiatu toruńskiego interweniowali 44 razy. Wśród tych zgłoszeń trzy dotyczyły pożarów traw, jedno – naderwanej rynny, a kolejne trzy – dachówek, które spadły z budynków jednorodzinnych.

REKLAMA

– Pozostałe interwencje dotyczyły drzew i gałęzi, które spadły na jezdnie i chodniki – mówi Przemysław Baniecki, oficer prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń. Silny wiatr w regionie może utrzymać się do godz. 21. Jego średnia prędkość to 30-45 km na godz. W porywach może osiągać jednak prędkość 85 km na godz.

Na wielu drogach są trudne warunki jazdy. Chodzi nie tylko o silne podmuchy wiatru, ale także zamieć piaskową, która pogarsza widoczność.

Od rana strażacy z całego regionu wyjeżdżali do pożarów poszycia leśnego m.in. w Ciemnikach (powiat świecki), Słończu (powiat bydgoski), Osieku Wielkim (powiat inowrocławski), Zaroślach (powiat tucholski), Jeżewie (powiat świecki) i Dubielnie (powiat świecki).

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *