Porzucone części samochodowe w gminie Obrowo. Kto za to odpowiada?

Box1 Obrowo Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Obrowo

To nie pierwszy raz, kiedy na terenie gminy Obrowo nielegalnie wyrzucane są odpady z części samochodowych. Tym razem pozostawione zostały wzdłuż drogi Kawęczyn – Łążyn. “W strugach deszczu, przez prawie cały dzień, sprzątali je pracownicy urzędu i osoba, odpracowująca karę”, poinformowała gmina.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Części samochodowe zostały rozrzucone wzdłuż drogi Kawęczyn – Łążyn. Tego typu odpady już wcześniej były nielegalnie wyrzucane, m.in. w Szembekowie.

REKLAMA

Osoba odpracowująca karę w naszej gminie uprzątnęła odpady i złożyła je do wywiezienia przez pracowników gospodarczych, dysponujących odpowiednim pojazdem. W poniedziałek, kiedy pracownicy gospodarczy po nie przyjechali, okazało się, że śmieci zniknęły. Nie wiemy, kto za to odpowiada. Podejrzewamy, że sprawca wystraszył się i zabrał swoje odpady, albo po prostu ktoś je wziął na sprzedaż – informuje Magdalena Krzyżanowska z Urzędu Gminy Obrowo.

Gmina przyznaje, że jest to kłopotliwe. Zaznacza przy tym, że ma już plan, jak ukrócić szkodliwe dla środowiska praktyki.

Wśród pozostawionych odpadów znalazła się tablica rejestracyjna i za jej pośrednictwem będziemy próbowali dotrzeć do sprawcy. Sprawa została już zgłoszona odpowiednim służbom. Gmina także podejmuje działania, aby wyeliminować tego typu praktyki w przyszłości. Realizacja działań zaradczych jest już na zaawansowanym poziomie – dodaje Magdalena Krzyżanowska.

Gmina Obrowo zachęca do zgłaszania tego typu sytuacji na adres e-mail: fb@obrowo.pl. Nagłaśnianie nielegalnych praktyk to szansa na ich ograniczenie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *