POrozmawiajmy [FELIETON]

Box2 Felietony i opinie
Arkadiusz Myrcha, poseł na Sejm RP

Przygotowania do jesiennych wyborów idą pełną parą. Hucznie zapowiadana konwencja programowa partii rządzącej, w zgodnej opinii komentatorów i dziennikarzy, nie spełniła oczekiwań. Nie pojawiły się żadne nowe i godne odnotowania propozycje.

Tym większa odpowiedzialność spoczywa na nas, Platformie Obywatelskiej, przedstawienia Polakom nowej i atrakcyjnej wizji. Wizji, której nie tworzą wyłącznie eksperci w zaciszu swoich gabinetów, a którą zarysowali sami Polacy.

REKLAMA

Przez ostatnie 4 lata przeprowadziliśmy setki spotkań konsultacyjnych. W całej Polsce zorganizowaliśmy już ponad 800 otwartych spotkań Klubów Obywatelskich z udziałem ekspertów, dziennikarzy czy przedstawicieli świata kultury. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem! Ponadto posłanki PO przeprowadziły przez dwa lata dwa duże projekty konsultacyjne. Przeszło 100 spotkań odbyło się w ramach akcji „(S)prawa Polek”, podczas których panie w każdym wieku przedstawiały najważniejsze w ich opinii problemy do rozwiązania. Dlatego pojawiały się postulaty zarówno z zakresu ochrony zdrowia, opieki nad dziećmi czy równouprawnienia.

Kolejnym ogólnopolskim projektem konsultacyjnym był projekt „Polska Seniora”. To kolejne ponad 100 spotkań z Polakami, podczas których wypracowywaliśmy wspólnie program wsparcia i opieki nad osobami starszymi, samotnymi i niesamodzielnymi.

Powyższe postulaty, jak i całościowy program dla Polaków, zostaną przedstawione na dużej konwencji programowej PO. Ponad 50 tematycznych paneli otwartych dla ludzi. Bez zamykania się we własnym partyjnym sosie, z ochroniarzami przy drzwiach i kontrolowanym przekazem do mediów. W tym specjalizuje się PiS. Dlatego ich rządy stają się coraz bardziej oderwane od rzeczywistości i realnych problemów Polaków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *