Ponowne wybory w gminie Łubianka. Wycofał się jeden z kandydatów

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sytuacja przedwyborcza w gminie Łubianka dynamicznie się zmienia. Zrezygnował jeden z trzech kandydatów, startujących do Rady Gminy Łubianka w wyborach samorządowych 2018.

Przypominamy, że wybory samorządowe 2018 dla okręgu nr 13 w gminie Łubianka zostały unieważnione. Chodziło o wydanie 5 kart do głosowania mniej, co mogło wzbudzić wątpliwości w sytuacji, gdy wybrany radny zwyciężył przewagą 5 głosów. Tadeusz Sadowski stracił mandat radnego, a powtórne głosowanie zarządzono na 6 września.

REKLAMA

Głosowanie będzie o tyle istotne, że zadecyduje o przewadze w Radzie Gminy Łubianka. A, jak podkreśla wójt Jerzy Zająkała, decyzje zapadają większościowo. Na ten moment jest 7 radnych, startujących z komitetu urzędującego wójta i 7 radnych z pozostałych komitetów. Zwycięzca wrześniowych wyborów zadecyduje tym samym, która grupa będzie miała w radzie większość.

Dwa lata temu z Bierzgłowa startowali Jarosław Ordon i Roman Krupa, a z Wybczyka Tadeusz Sadowski. Teraz do rywalizacji mieli stanąć ci sami kandydaci, ale jeden z nich zrezygnował. Roman Krupa złożył oświadczenie o wycofaniu zgody na kandydowanie na radnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *