Ponad stu pianistów weźmie udział w prestiżowym konkursie chopinowskim w Turznie! “Liczba jest imponująca”

Box2 Łysomice Materiały partnera Powiat toruński
Fot. Łukasz Piecyk

Nabór chętnych do I Międzynarodowego V Ogólnopolskiego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie zakończony. – Liczba uczestników jest imponująca, przekroczyła nasze wyobrażenie – cieszy się prof. zw. dr hab. Roman Grucza, organizator wydarzenia. – Jesteśmy zobowiązani więc przedłużyć nasz przegląd – z dwóch do czterech dni!

Wydarzenie zorganizowane zostanie w dniach od 8 do 11 marca, zarówno w Pałacu Romantycznym w Turznie, jak i toruńskim Dworze Artusa.

REKLAMA

– Do udziału w I Międzynarodowym V Ogólnopolskim Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie zgłosiło się 107 osób – informuje prof. Roman Grucza. – W tym roku przegląd wzbogaciliśmy o dwie nowe kategorie: dla studentów Akademii Muzycznych oraz pianistów bez ograniczenia wieku. Okazało się do doskonałym pomysłem.

Kategorię czwartą reprezentować będą studenci polskich uniwersytetów muzycznych i akademii. Piątą zaś osoby pochodzące zarówno z Polski, jak i Białorusi, Ukrainy, Grecji, Chin, Francji czy USA.

To tam 9 marca o godz. 18.00 goście wysłuchać będą mogli koncertu prof. Jeffrey’a Swanna z USA, jednego z najlepszych pianistów świata, członka jury konkursu.

Początkowo dwa dni konkursowe rozszerzone zostały do czterech. W piątek 8 marca, między godz. 15.00 a 20.00 zaprezentują się pianiści z kategorii pierwszej. Drugiego dnia w eliminacjach udział wezmą uczestnicy kategorii II (godz. 8.00-16.00). Tego dnia, w Dworze Artusa, odbędzie się również koncert inauguracyjny. 9 marca o godz. 18.00 w Sali Wielkiej wysłuchać będzie można jednego z najlepszych pianistów świata, członka jury konkursu, prof. Jeffrey’a Swanna z USA. Tuż po recitalu ogłoszone zostaną wyniki pierwszych dwóch zmagań.

W niedzielę między godz. 8.00 a 17.00 w Pałacu Romantycznym w Turznie zagrają uczestnicy kategorii IV oraz V, a w poniedziałek, w tych samych godzinach, pianiści z kategorii III. Po obu przeglądach ogłoszone zostaną wyniki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *