Pomogli 3-letniej Tosi, która musi przejść operację. Zagrali dla niej mecz

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. Urząd Gminy Obrowo

Ks. Rafał Bogus, wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz sekretarz gminy Mirosława Kłosińska – to oni postanowili pomóc. Zorganizowali charytatywny mecz piłki nożnej. Zarówno ksiądz, jak i wójt znaleźli się wśród graczy na boisku. W drużynach przeciwnych, ale we wspólnym celu.

Mecz został zorganizowany dla 3-letniej Tosi, mieszkanki Osieka nad Wisłą, której rodzice zbierają pieniądze na skomplikowaną operację, aby umożliwić dziewczynce samodzielne poruszanie się.

REKLAMA

Koszty takiej operacji nie są małe. Liczy się jednak każda cegiełka. Swoją postanowili dołożyć włodarze gminy, którzy wespół z proboszczem parafii w Osieku postanowili dołożyć swoją.

Po przeciwnych stronach boiska stanęli parafianie z Osieka nad Wisłą i samorządowcy. Cel był szczytny, tym większe towarzyszyły meczowi emocje. Grano oczywiście fair play, ale wszyscy angażowali się na sto procent. Kibice byli szczerze zaskoczeni poziomem sportowym spotkania.

W czasie meczu zawodników obu zespołów zagrzewała do rywalizacji młodzież z zespołu „Katharsis” oraz scholi „Źródło”. Udało się zebrać kwotę 2150 zł, która została przekazana na konto Tosi Fundacji „Siepomaga”.

Oczywiście nie wynik był najważniejszy, ale podajemy go z dziennikarskiego obowiązku: zwyciężyli parafianie NSPJ w Osieku 3:2. Po meczu wszyscy obecni ogrzali się przy wspólnym ognisku oraz posilili się kiełbaskami.

– Sam pomysł był fantastyczny – mówi Ewelina Mytlewska, animator kultury z Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie. – Ksiądz Rafał, który fascynuje się piłką nożną, jak tylko się dowiedział, że można pomóc chorej Tosi, od razu zabrał się za organizację meczu. Sojusznika znalazł w wójcie i w pani Mirce. Tak doszło do tego wydarzenia. Oczywiście to nie koniec. Środków na operację potrzeba znacznie więcej. Dlatego już 6 grudnia odbędzie się kolejna impreza charytatywna na ten cel. Nasza grupa teatralna przygotowuje spektakl z okazji Mikołajek. Co roku to robimy, ale w tym razem połączymy to ze zbiórką fantów i cegiełek na rzecz chorej Tosi. Impreza odbędzie się u nas w remizie w Osieku nad Wisłą. Już teraz wszystkich chcących wspomóc ten szczytny cel serdecznie zapraszamy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *