Pomagają już od 20 lat. W Łysomicach świętowano rocznicę powstania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Urząd Gminy Łysomice

Październik to miesiąc zdrowia psychicznego oraz miesiąc bez uzależnień. W Łysomicach odbywają się wtedy wydarzenia związane z promocją zdrowego stylu życia oraz walki z uzależnieniami.

W tym roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna obchodzi jubileusz 20-lecia. Wzięli w nim udział wójt Piotr Kowal, przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski oraz przedstawiciele innych placówek samorządowych. Zorganizowano go w ramach konferencji poświęconej profilaktyce uzależnień pt. „Jak pomóc pomagaczowi pomagać?” w Hotelu Rubbens & Monet w Łysomicach.

REKLAMA

Poradnię powołano do działania w 2001 roku. Pierwszą lokalizacją placówki była szkoła podstawowa w Łysomicach, gdzie w latach 2001-2012 zajmowała 3 pomieszczenia. W 2012 r. zmieniła swoją lokalizację i obecnie znajduję się w pomieszczeniach pałacu w Łysomicach, gdzie posiada trzy gabinety: psychologiczny, pedagogiczny i logopedyczny. Celem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łysomicach jest wspomaganie rozwoju i efektywności uczenia się dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym logopedycznej, pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także udzielanie rodzicom i nauczycielom pomocy związanej z wychowywaniem i kształceniem.

Placówka w Łysomicach obejmuje swoim zasięgiem szkoły podstawowe w Łysomicach, Turznie, Świerczynkach, Ostaszewie oraz Przedszkole Publiczne „Jelonek” w Papowie Toruńskim i realizuje swoje zadania w szczególności poprzez działania diagnostyczne, terapię, doradztwo edukacyjne i zawodowe, mediacje czy interwencje w środowisku ucznia. Duże zainteresowanie budzi działalność poradni w zakresie diagnostyki i terapii logopedycznej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.