Polskie Kwiaty wydały debiutancką płytę [GALERIA ZDJĘĆ]

Box2 Chełmża Gmina Chełmża Kultura Wiadomości
fot. gmina Chełmża

Polskie Kwiaty, czyli zespół z gminy Chełmża, wydał debiutancki krążek. Znalazło się na nim 10 piosenek o charakterze ludowym. Wśród utworów jest m.in. “Lipka” oraz “Oj, zagraj mi muzyko”.

Płyta pod tytułem “Polskie Kwiaty” miała swoją premierę 19 grudnia podczas tradycyjnego koncertu wigilijnego w szkole w Pluskowęsach. Zespół prowadzony przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych gminy Chełmża nagrał 10 piosenek o charakterze ludowym. Znalazły się wśród nich takie utwory, jak “Lipka” czy “Oj, zagraj mi muzyko”.

REKLAMA

Krążek został nagrany w ramach projektu grantowego “Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Ziemi Gotyku” współfinansowanego przez Unię Europejską, a konkretnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość całego projektu to 16,7 tys. zł.

Zespół Polskie Kwiaty powstał w 2014 r. W jego skład wchodzą mieszkańcy gminy Chełmża i okolic. Tworzy go łącznie 30 osób. Grupa ma na koncie kilkadziesiąt koncertów. Nad odpowiednim jej przygotowaniem grupy czuwają Teresa i Marek Pużanowscy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *