Polski autokar zapalił się w Czechach. Dzieci ze szkoły w Kończewicach jechały nim do Chorwacji

112 Box1 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Hasiči Olomouc

W poniedziałek na drodze D46 w okolicach czeskiego Ołomuńca doszło do pożaru autokaru. Podróżowali nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończewicach (gmina Chełmża) jadący do Chorwacji. Łącznie 49 osób. Autobus spłonął doszczętnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór (13 maja) na drodze krajowej D46 w okolicach Ołomuńca i Prościejowa na jezdni w kierunku miejscowości Vyškov. Autokarem na wycieczkę do Chorwacji jechali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończewicach. Łącznie 49 osób.

REKLAMA

Wszyscy pasażerowie szybko opuścili pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uczestnicy wycieczki zostali przewiezieni autobusem zastępczym do remizy w Prościejowie pod Ołomuńcem. W autokarze spaliły się ich wszystkie bagaże. Starostwo Powiatowe w Toruniu na Facebooku podało, że dzieci nie kontynuują wycieczki – wracają do domu.

Opanowanie pożaru zajęło pół godziny. Pojazd spłonął doszczętnie. Straty zostały oszacowane na ok. 1,8 mln czeskich koron. Jak poinformował portal
ceskenoviny.cz, przyczyną pożaru była najprawdopodobniej wada techniczna. Droga D46 po tym zdarzeniu była zamknięta.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *